Jsou i takové ženy, které svému partnerovi naprosto věří, a proto už nic jiného neřeší. Na druhé straně jsou ale dámy (a jejich prokazatelně více), které i přes dlouhodobější vztah se svým partnerem chtějí dát ostatním konkurentkám v každé situaci jasně najevo, že jejich partner je zadaný, a tudíž pro ostatní zcela nedostupný.

Když slovní ujišťování omrzí, jsou tu ještě gesta, která v dané situaci dokáží vyjádřit nesporně to samé. Ze stran žen se jedná možná na první pohled o automatické naznačování, které ale vyjadřuje jednoduchý vzkaz: "Ruce pryč, ten je jenom můj!".

A jaká je vlastně taková specifická ženská taktika? "Jedná se vlastně o jednoduché doteky, kdy má žena položenou svou ruku pevně na partnerově hrudi. Jde o jakési přivlastňovací bariérové gesto, kterým ženy ukazují svůj postoj k partnerovi ostatním konkurentkám, a to především ve chvílích, kdy se těmito "kolegyněmi" cítí ohroženy," vysvětluje Judi Jamesová, odbornice na řeč těla.

Herečka Angelina Jolie patří mezi ženy, které těchto gest využívají poměrně dosti často.

Herečka Angelina Jolie patří mezi ženy, které těchto gest využívají poměrně dost často.

FOTO: fotobanka Profimedia

Že by se i úspěšná zpěvačka Katy Perryová trochu bála o svého manžela Russella Branda?

Že by se i úspěšná zpěvačka Katy Perryová trochu bála o svého manžela Russella Branda?

FOTO: fotobanka Profimedia

Katie Holmesová a Tom Cruise platí za spokojený manželský pár, i tak ale herečka občas nevědomky vzkazuje konkurentkám, že mají smůlu.

Katie Holmesová a Tom Cruise platí za spokojený manželský pár, i tak ale herečka občas nevědomky vzkazuje konkurentkám, že mají smůlu.

FOTO: fotobanka Profimedia

I herečka Jennifer Lopezová si občas nebyla jistá, a tak využívala uvedených gest. Zjevně ani to ale nebylo dost, v současnosti jsou s manželem v rozvodovém řízení. Nevěra v tom prý ale roli nehraje.

I herečka Jennifer Lopezová si občas nebyla jistá, a tak využívala uvedených gest. Zjevně ani to ale nebylo dost, v současnosti jsou s manželem v rozvodovém řízení. Nevěra v tom prý ale roli nehraje.

FOTO: fotobanka Profimedia

I manželka Borise Beckera Lilly se raději pojistila, a veřejně dala svým gestem najevo, že si mají dát ostatní ženy zajít chuť na jejího manžela.

I manželka Borise Beckera Lilly se raději pojistila, a veřejně dala svým gestem najevo, že si mají ostatní ženy nechat zajít chuť na jejího manžela.

FOTO: fotobanka Profimedia

 

Co všechno na vás prozradí vaše tělo

Video

Řeč těla

Co všechno o nás prozradí naše tělo? Co všechno se z našich pohybů, gest a mimiky dá vyčíst? Nemusíme chtít, nemusíme souhlasit a nemusí se nám to ani líbit. Ale naše tělo dá svou řečí najevo lásku, bolest, nemoc, sympatii nebo antipatii. [celá zpráva]