"Jsme spokojeni, že se nám podařilo pozvat lidi a seznámit je s projektem na vybudování amfiteátru. Abychom překonali rekord, musíme příště začít s přípravou akce dříve a pojmout to důkladněji," řekla Štěpánka Valková z pořádajícího sdružení No Pasivo!.

Podle organizátorů během odpoledne prošlo zahradou Kubíčkovy vily, kde se pokus společně s dalším doprovodným programem konal, na pět stovek lidí. "Svou roli také sehrálo, že mnoho lidí z Chocně odjelo na prodloužený víkend," řekla Valková.

Sdružení No Pasivo! plánuje obnovit malý přírodní amfiteátr na zahradě secesní Kubíčkovy vily, aby se tam mohly konat kulturní a zábavní akce. Sdružení už vyčistilo plochu amfiteátru od náletových dřevin a nyní shání prostředky na obnovu celé zahrady. "I dnes jsem vybrali nějaké peníze, doufáme, že příští rok již bude amfiteátr v provozu," řekla Valková.

Plocha na zahradě vily bývala zastřešená, z původní konstrukce již zbylo pouze torzo. Vilu, kterou na začátku 20. století postavil podnikatel Jan Kubíček, využívá například Centrum Magnethrou. Vystavuje zde stavebnice pro děti, jimž slouží i herna, k dispozici je také internet a kopírovací zařízení.