Hlavní obsah

Proti vráskám s Botulotoxinem

Obstát v dnešní náročné době není jednoduché. Prodlužuje se aktivní věk, narůstá konkurence v zaměstnání. Vizáž a vystupování mohou výrazně ovlivnit řadu životních situací. A neméně důležitá je i podpora sebevědomí a dobrý pocit ze sebe sama. To co bylo před několika lety "výstřelkem" pro bohaté, se dnes stalo téměř běžným standardem: obličej bez vrásek, svěží vzhled.

Proti vráskám s Botulotoxinem

Jednou z možností jak se  je Botulotoxin - neurotoxin - velmi jedovatý toxin, který produkuje bakterie Clostridium botulinum. Botulotoxin přerušuje nervosvalové spojení, čímž snižuje svalové napětí a zabraňuje tak svalům se smršťovat. Povrch kůže se díky tomu vyrovnává, vrásky mizí a nové nevznikají.

Botulotoxinové injekce

V ČR se používají nejčastěji přípravky Dysport a Botox. Jejich účinná látka, botulotoxin typu A, se v medicíně používá už od r. 1989.  Původně se léčebně využíval u nemocí s hyperaktivitou svalů, pak k léčbě strabismu, třesu a křečí. Dnes pomáhá vyhladit hluboké vrásky na čele a v horní části obličeje a také v léčbě hyperhydrózy (nadměrného pocení). V oblastech kolem úst se korekce botulotoxinem příliš nepoužívá (mohlo by dojít k nežádoucímu znecitlivění svalů a následnému znehybnění úst).

Výsledný efekt vypínání vrásek nastupuje během 2-7 dnů a po první aplikaci trvá průměrně čtyři měsíce. Postupně odeznívá a aplikaci je vhodné zopakovat. Výsledkem aplikace botulotoxinu je méně vrásek, lepší kontury obličeje, mladistvý a přitom zcela přirozený vzhled obličeje a především nové sebevědomí.

Po vymizení efektu je vhodné aplikaci botulotoxinu zopakovat. Opakováním se prodlužuje doba trvání efektu a zároveň se postupně snižuje smršťovací schopnost svalu a vráska se přestává tvořit.

Pokud se žena po aplikaci rozhodne, že již nikdy Botulotoxinové injekce nepoužije, nic se nestane. Po odeznění účinků se nervosvalové spoje opět obnoví a mimika se vrátí do původního stavu.

Vlastní aplikace injekcí

Vlastní aplikace botulotoxinu se provádí tenkou injekční jehlou do požadovaných partií. Aplikace je mírně bolestivá a proto lze místa vpichů předem znecitlivit pomocí speciálního krému. Ošetření je časově nenáročné, v průměru do 30 minut.

Opakovat kúru se doporučuje za 6 až 12 měsíců - přesné určení je individuální. Minimální odstup by měl být 3 měsíce, častější opakování nemá význam, protože by se mohly vytvořit protilátky a efekt by přestal účinkovat.

Cena za výkon

Cena se stanovuje za jednotku - tj. za počet "napíchaných" jednotek přípravku. Ceny jednotek se liší u jednotlivých přípravků. Dysport lze pořídit cca za 50 Kč za jednotku, Botox asi za 25 Kč za jednotku. Botoxu je při jedné aplikaci potřeba asi dvakrát více než Dysportu, proto výsledná cena bývá téměř shodná.  Např. vrásky na čele stojí od 3700,- Kč, vrásky kolem očí od 3000,- Kč.

Pozor!  Pokud jednou začnete s jedním z přípravků - Botox nebo Dysport - nelze bez přestávky přejít na druhý!

Kdy nelze Botulotoxin aplikovat

Botulotoxin se nepoužívá v případě přecitlivělosti na některou složku přípravku, při svalových poruchách, léčbě některými antibiotiky, při krvácivých stavech, v těhotenství a během kojení.

VÝHODY BOTULOTOXINU:

**jednoduchý, šetrný zákrok;

**ambulantní, rychlé ošetření;

**vhodně zvolený typ ošetření + erudovaný lékař = vysoká účinnost, minimum nežádoucích účinků;

**efekt je po zákroku velmi rychle viditelný.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků