Hlavní obsah
Velikost a tvar poprsí bez plastické operace asi těžko změníte. Foto: Profimedia.cz

Několik jednoduchých cviků pro krásné a pevné poprsí

Velikost a tvar poprsí bez plastické operace asi těžko změníte. Pokud vám ale záleží na pevnosti a pružnosti ňader, poradíme vám hned několik cviků, jež ovlivňují tonus prsních svalů a pokožky.

Velikost a tvar poprsí bez plastické operace asi těžko změníte. Foto: Profimedia.cz
Několik jednoduchých cviků pro krásné a pevné poprsí

Už od pradávna je známo, že nejlepším sportem pro zlepšení pevnosti ňader je plavání. A ve své podstatě je jedno, o jaký přesně plavecký styl jde, přestože nejúčinnější jsou tzv. prsa. 

Alternativou plavání je návštěva posilovny nebo několik jednoduchých cviků. "Jedna věc je však jistá: stejně jako u všech ostatních svalových skupin i posilování prsních svalů je třeba provádět vytrvale a pravidelně. Pokud svaly nebudeme nějakou dobu trénovat, opět ochabnou," vysvětlují odborníci na serveru www.krecove-zily.cz .

Cvik na vyvíjení tlaku

Vyvíjení tlaku je to nejjednodušší cvičení pro krásná ňadra. Postavte se zpříma proti zdi a opřete se o ni nataženýma rukama. Potom tlačte proti zdi tak silně, jak jen můžete, jako byste jí chtěli pohnout z místa. Vydržte tlačit deset sekund, poté se uvolněte a protřepejte ruce. Cvičení opakujte desetkrát za sebou.

Dotkněte se lokty

Postavte se zpříma, ohněte ruce lehce v lokti a položte je na kyčle. Pak se pokuste dotknout oběma lokty za zády. Pohyb nesmí být škubavý, ale spíše pomalý a plynulý. Takto napínejte svaly 10 až 15 sekund; opakujte osmkrát.

Přitiskněte dlaně

Přiložte své dlaně proti sobě před hrudníkem a tlačte jimi proti sobě tak silně, jak jenom dokážete, po dobu tří až pěti sekund. Opakujte desetkrát.

Prsa „nasucho“

Postavte se zpříma čelem ke zdi a pevně se k ní přitiskněte. Zmáčkněte prsní svaly a provádějte pohyby, jako byste plavali styl „prsa“. Udělejte sto pomalých temp, prsní svaly mějte stále napjaté.

Svá krásná prsa musíte prodat

Nejlepší způsob, jak zakončit tuto sérii cvičení, je cvik na formování vašeho postoje. I sebelepší poprsí je totiž k ničemu, když se utopí pod tíhou shrbené postavy a ohnutých zad.

Položte si na hlavu tlustou knihu a procházejte se s ní několik minut po bytě. Snažte se po celou dobu udržet knihu na hlavě. Tak se uvolní stažené svaly a naopak potřebné svalové skupiny získají patřičný tonus.

Anketa
Co jste ochotna udělat pro svá ňadra, abyste s nimi byla spokojena?
Používat speciální krémy, gely.
14.7 %
Podstoupit plastickou operaci.
11.9 %
Změnit životní styl.
8.7 %
Nic, jsem spokojena s tím co mám.
58.9 %
Něco jiného...
5.8 %
Celkem hlasovalo 2018 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků