Hlavní obsah
 

Modelka bez rukou se chce stát novou Miss Mexiko

Čtyřiadvacetiletá Ana Gabriela Molinaová chce prolomit stereotypy krásy. Přestože se narodila bez paží, rozhodla se splnit si svůj sen a stát se modelkou. První korunku ze soutěže krásy si již odnesla. Nyní má před sebou Miss města Veracruz, která by ji mohla katapultovat až do celostátního kola Miss Mexiko.

 
Modelka bez rukou se chce stát novou Miss Mexiko

Mexičanka Ana Gabriela Molinaová se narodila s extrémně vzácnou vrozenou vadou končetin, jejíž vinou jí nikdy nenarostly paže. I přesto, že byla v dětství i v pubertě často šikanovaná, z ní vyrostlá sebevědomá, plně soběstačná žena, která chce přemoci svůj osud.

Už odmalička ji fascinoval svět modelingu, a proto se rozhodla zúčastnit soutěže Miss v jejím rodném městě Nanchital, kterou úspěšně vyhrála. První získaná korunka jí dodala kuráž k tomu přihlásit se do dalšího kola Miss v mexickém městě Veracruz, které proběhne letos v březnu.

Vítězka této soutěže se pak automaticky bude ucházet o vítězství v soutěži Miss Mexiko, což je sen Molinaové, který by si chtěla splnit.

Dívka, která vystudovala psychologii a kromě modelingu se věnuje i koučingu v oblasti osobního rozvoje, si klade za cíl změnit stereotypy krásy a snaží se dokázat, že i s hendikepem se dá žít naplno.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků