Hlavní obsah
Stále více žen si začíná myslet, že mít nadváhu je normální. Foto: Profimedia.cz

Čtvrtina žen s nadváhou si myslí, že mít kila navíc je normální

Každým rokem ve světě přibývá počet lidí s obezitou. Podle odborníků za to může i fakt, že lidé s nadváhou si začínají myslet, že jejich kilogramy navíc jsou v podstatě v pořádku. Místo toho, aby se svou váhou začali něco dělat, smíří se s realitou.

Stále více žen si začíná myslet, že mít nadváhu je normální. Foto: Profimedia.cz
Čtvrtina žen s nadváhou si myslí, že mít kila navíc je normální

Důkazem toho je fakt, že každá čtvrtá obézní Američanka má za to, že její váha je v podstatě normální.

Američtí vědci se vyptávali více než dvou tisíc žen na velikost oblečení, kterou nosí, stravovací návyky a cvičení, a také je změřili. Ukázalo se, že hodně žen nemělo ani ponětí, jestli mají zdravou váhu nebo ne.

Mít nadváhu je normální

"Jak se procento obézních lidí v populaci zvyšuje, hodně žen si začíná myslet, že mít nadváhu je normální. Jejich představa se nezakládá na skutečné váze, ale na tom, jak vidí samy sebe," vysvětluje Dr. Mahbubur Rahman z University of Texas, spoluautor studie.

Ukázalo se, že 25 procent žen s nadváhou má špatnou představu o své váze: většina žen kolem nich má nadváhu a ony pak něco takového považují za normu. Podle listu Telegraph totéž platí i o 16 procentech žen s normální váhou. Skoro pětina žen tedy má pocit, že je tlustá, i když je jejich váha zcela zdravá.

"Špatná představa o váze limituje možný úspěch programů na prevenci obezity. Osoby s nadváhou, které si neuvědomují, že mají problém, totiž s největší pravděpodobností nezačnou cvičit a jíst zdravě. A přitom i jim hrozí kardiovaskulární nemoci a cukrovka druhého typu," dodává vedoucí studie profesorka Abbey Berensonová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků