Hlavní obsah
Za krásným dekoltem mnohdy stojí usilovná každodenní péče. Foto: Profimedia.cz

Chcete vypadat mladší a atraktivnější? Nezapomínejte na péči o dekolt

Za krásným dekoltem bez vrásek a pigmentových skvrn mnohdy nestojí jen příroda, ale i usilovná každodenní péče, která by v letních měsících měla být ještě intenzivnější. Udělejte si z našich rad rituál a vaše tělo se vám jistě brzy odmění.

Za krásným dekoltem mnohdy stojí usilovná každodenní péče. Foto: Profimedia.cz
Chcete vypadat mladší a atraktivnější? Nezapomínejte na péči o dekolt

Důležitá ranní péče

Než ráno vyrazíte do práce, vklepejte do pokožky krku a dekoltu hydratační krém, sérum nebo emulzi. Měla by obsahovat zvláčňující a pěsticí složky, kyselinu hyaluronovou nebo kolagen a rozhodně UV filtr. Naopak by neměla být těžká, výživná ani na bázi oleje, aby se pod ní kůže nepotila.

Až se krém vstřebá, a minimálně 20 minut před odchodem, naneste na dekolt (a stejně tak i na obličej a krk) opalovací krém. Ve městě a do přírody používejte minimálně SPF 15. Opalovací krém noste, i když jste opálená dohněda nebo v budově – UV záření proniká i přes skla oken, a to i na opálenou pokožku. Aby byl opalovací krém účinný, udělejte si z mazání rituál – mažte se každých pár hodin, například po každém jídle.

„Rok starý opalovací krém spotřebujte na promazání suchých chodidel, už ne na opalování. A pokud chcete ušetřit kůži od zbytečných vrásek a pigmentových skvrn, používejte k vodě krém s ochranou SPF 50+,“ radí wellness koučka kliniky estetické medicíny Petra Clinic Petra Řehořková, která zároveň upozorňuje, že přemíra slunečních paprsků může způsobovat stárnutí kůže.

Péče o dekolt

Foto: archív firem

Pomozte si líčením a sportovní podprsenkou

Dekoltu pomůžete i líčením: přepudrujte si rýhu mezi ňadry bronzerem nebo naneste tenkou vrstvu make-upu ve stejné barvě, jakou používáte na obličej. Dekolt bude působit přirozeně a mladistvě.

Pokud sportujete, nezapomeňte na kvalitní, dostatečně pevnou sportovní podprsenku, která vaše vnady udrží na správném místě. Zabrání tak natahování a porušení vazivových tkání.

Co by nemělo chybět v jídelníčku

Kůže potřebuje stejně jako zbytek těla správnou výživu. Aby byla zdravá, měla by z jídla dostávat vitamíny A, C, E a ze skupiny vitamínů B pak biotin. To znamená, že denně potřebuje živiny z ovoce a zeleniny – citrusů, rajčat, zelené zeleniny, mrkve a tak dále.

Ty „správné“ látky pro pevnou pleť v dekoltu obsahuje také potravinářská želatina vyrobená ze zvířecího kolagenu, červené řasy (ruduchy) nebo pupečník asijský (gotu kola), které dodávají tělu kolagen.

„Naopak nepřítelem kolagenu je cukr, sladkosti a potraviny, které cukr obsahují, protože se mohou podílet na změně struktury kolagenu. Dbejte taky na tolik omílaný pitný režim – hrudník potřebuje hydrataci také zevnitř, aby byly buňky pokožky „plné“ a napnuté, a ne suché, zašedlé nebo svraštělé,“ radí Řehořková.

Místo koktejlu volte vinný střik

I když léto svádí k tomu „udělat si pohodu“ ve všech ohledech, snažte se omezit kouření a pití alkoholu. Kouření může mít vliv na ztrátu pevnosti a pružnosti vašeho dekoltu. A více než jedna sklenička alkoholu denně (pro ženy, u mužů jsou to dvě) je příčinou rychlejšího stárnutí organismu, včetně kůže.

Pokud už si chcete dát alkohol, volte víno nebo ještě lépe vinný střik a zkuste úplně vynechat tvrdý alkohol a koktejly, které obsahují kromě více druhů alkoholu i spoustu sladidel.

Bez cíleného pohybu to nepůjde

Léto je ideální období pro posilování prsních a zádových svalů, kterým zlepšíte držení těla. Proto plavte, dělejte kliky, a pokud jste ještě více sportovně založená, vyzkoušejte veslování. Na nabídku vašich přátel či dětí, jestli pojedete na vodu, tedy odpovězte jednoznačné „ano“.

Deset minut cvičení denně udělá s vaším hrudníkem zázraky. A ještě jedna věc: nehrbte se a nesvěšujte hlavu! Nejen že vzpřímená působíte sebevědoměji, při hrbení se v dekoltu a na krku tvoří vrásky. Dávejte si pozor i na to, v jaké poloze máte hlavu, když si čtete na lehátku nebo v posteli.

Ve sprše střídejte teplou a studenou

Ve sprše namiřte na svůj hrudník střídavě teplou a studenou vodu (nebo alespoň o něco chladnější), poslední proud by měl být vždy studený. Pokud nemáte na studenou vodu odvahu, přejeďte si několikrát dekolt kostkou ledu.

Odličte se a jemně namasírujte

Během letních dnů se v pórech pleti usazují nečistoty více než v zimě, aby váš dekolt zůstal krásný, nezapomínejte ho proto odlíčit. Poslední vatový tampon s odličovačem by měl zůstat úplně čistý.

„Po odlíčení můžeme pokožku obličeje, krku a dekoltu prokrvit masírováním pomocí měkkého kosmetického kartáčku: postupujte krouživými pohyby od středu ke stranám a pak pleť ošetřete běžným nočním krémem,“ doporučuje dermatoložka MUDr. Petra Samková.

Pak vmasírujte kvalitní zpevňující krém, který podpoří vznik kolagenu, od klíční kosti vzhůru k dolní čelisti. Zpevníte tím pleť pod bradou a zabráníte vzniku dvojité brady. Na prsou vtírejte krém krouživým pohybem nahoru a do stran, ve tvaru osmičky. Účinek pravidelné ranní a večerní péče uvidíte po měsíci.

Spěte jen na zádech

Škodit dekoltu můžete i v noci, když spíte. Při poloze na břiše nebo na boku se totiž ve spánku stlačuje kůže do vrásek. Proto raději spěte na zádech.

Zapojte partnera

Skvělý způsob, jak zajistit průtok krve a obnovu buněk v dekoltu, dokáže podle wellness koučky masáž. Dopřejte si ji jednou týdně nebo alespoň jednou měsíčně u kosmetičky, sama nebo o ni požádejte partnera. Stačí, když si nalije pár kapek panenského olivového oleje nebo masážního olejíčku do zahřátých dlaní (teplé dlaně jsou důležité, aby byla masáž příjemná), vezme vaše prsa do rukou a při pohybu vzhůru prsty jemně zatlačí. Dál ať pokračujte krouživým pohybem po směru a proti směru hodinových ručiček.

Výživné masky

Až si budete dávat masku na obličej, věnujte čas také dekoltu. Na trhu je spousta přípravků určených pro zpevnění a hydrataci této oblasti, ale vystačíte si i s domácími zásobami.

Na hrudník si naneste med s trochou tvarohu a vaječným žloutkem, nerozšlehaný vaječný bílek nebo nastrouhanou salátovou okurku s bílým jogurtem a kapkou olivového oleje. Po 20 minutách masku smyjte vlažnou vodou a kůži ošetřete krémem.

Pomozte si moderní medicínou

K malým „podvůdkům“ vůči přírodě ženám pomáhá také estetická medicína. „Například ošetřením radiofrekvenčním přístrojem umíme téměř vrátit čas. Dokáže totiž viditelně omladit pleť až o pět let,“ prozrazuje Řehořková.

Při tomto zákroku se pomocí tepelné energie vyslané do podkoží malými jehličkami zahřívají a napínají kolagenní a elastinová vlákna. Tím se napne i kůže a nastartuje tvorba nového kolagenu.

Péče o dekolt

Foto: archív firem

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků