Hlavní obsah
 

Bezdomovci ukazují videem, jak moc touží být nepřehlížení

Málokdo z nás si vůbec uvědomuje, jak je česká státní hymna blízká lidem bez domova. Na rozdíl od miliónu lidí v naší vlasti si slova „Kde domov můj“ berou do úst s naprostou vážností a reálnou každodenní otázkou. Proto i vzniklo charitativní video, které má upozornit na skutečnost, že i lidé bez domova mají možnost si ho znovu vytvořit. Jen nesmí být společností přehlíženi.

 
Bezdomovci ukazují videem, jak moc touží být nepřehlížení

„Přesně na to je totiž poukázáno ve videu. Reální kolemjdoucí raději klopí zrak, aby si zpívajících bezdomovců příliš nevšímali. To je však typický stav naší společnosti – nepohodlné osoby a problémy raději přehlížet a dělat, že nás se to netýká,“ upozorňuje na situaci Pavla Vopeláková, tajemnice národního velitele Armády spásy v České republice.

Cílem charitativního videa je získat pozornost a podporu veřejnosti pro unikátní projekt ReShare. Ten byl spuštěn na konci loňského roku a jeho smyslem a cílem je díky sběrným kontejnerům na šatstvo vytvářet pracovní příležitost pro lidi bez domova a poskytnout tak těmto osobám i nezbytný pracovní trénink přímo v Armádě spásy.

Začít znovu od nuly je složité

„Pokud se člověk dostane na ulici, přijde o práci, doklady i sociální začlenění, je pro něj velmi složité začít opět od nuly a postupně se vracet zpět do 'normálního' života. V rámci mnoha tréninků, které lidem bez domova poskytujeme, tak i díky projektu ReShare můžeme těmto lidem podat pomocnou ruku v možnosti opětovného získání pracovní zkušenosti a pracovních návyků,“ vysvětluje hlavní myšlenku projektu Pavla Vopeláková.

Za první pololetí letošního roku sdružení zaměstnalo z řad svých klientů 60 osob v rámci krátkodobého zaměstnávání, tedy na formu dohody o provedení práce. Co se týče projektu ReShare, tak Armáda spásy zaměstná stejnou formou od letošního července již 15 osob.

Může se Vám hodit na službě Firmy.cz:

V současné době jsou sběrné kontejnery na sběr šatstva umístěny v Praze, Ostravě, Opavě a Krnově a jejich celkový počet je 46. Do konce roku sdružení plánuje navýšit jejich počet na 100 a rozšířit umístění i do dalších měst v České republice, kde působí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků