Hlavní obsah

Bezdomovci ukazují videem, jak moc touží být nepřehlížení

17. 7. 2014, 10:03
Novinky, das

Málokdo z nás si vůbec uvědomuje, jak je česká státní hymna blízká lidem bez domova. Na rozdíl od miliónu lidí v naší vlasti si slova „Kde domov můj“ berou do úst s naprostou vážností a reálnou každodenní otázkou. Proto i vzniklo charitativní video, které má upozornit na skutečnost, že i lidé bez domova mají možnost si ho znovu vytvořit. Jen nesmí být společností přehlíženi.

Bezdomovci zpívají českou hymnuVideo: Armáda spásy

 
Článek

„Přesně na to je totiž poukázáno ve videu. Reální kolemjdoucí raději klopí zrak, aby si zpívajících bezdomovců příliš nevšímali. To je však typický stav naší společnosti – nepohodlné osoby a problémy raději přehlížet a dělat, že nás se to netýká,“ upozorňuje na situaci Pavla Vopeláková, tajemnice národního velitele Armády spásy v České republice.

Cílem charitativního videa je získat pozornost a podporu veřejnosti pro unikátní projekt ReShare. Ten byl spuštěn na konci loňského roku a jeho smyslem a cílem je díky sběrným kontejnerům na šatstvo vytvářet pracovní příležitost pro lidi bez domova a poskytnout tak těmto osobám i nezbytný pracovní trénink přímo v Armádě spásy.

Začít znovu od nuly je složité

„Pokud se člověk dostane na ulici, přijde o práci, doklady i sociální začlenění, je pro něj velmi složité začít opět od nuly a postupně se vracet zpět do 'normálního' života. V rámci mnoha tréninků, které lidem bez domova poskytujeme, tak i díky projektu ReShare můžeme těmto lidem podat pomocnou ruku v možnosti opětovného získání pracovní zkušenosti a pracovních návyků,“ vysvětluje hlavní myšlenku projektu Pavla Vopeláková.

Za první pololetí letošního roku sdružení zaměstnalo z řad svých klientů 60 osob v rámci krátkodobého zaměstnávání, tedy na formu dohody o provedení práce. Co se týče projektu ReShare, tak Armáda spásy zaměstná stejnou formou od letošního července již 15 osob.

Může se Vám hodit na službě Firmy.cz:

V současné době jsou sběrné kontejnery na sběr šatstva umístěny v Praze, Ostravě, Opavě a Krnově a jejich celkový počet je 46. Do konce roku sdružení plánuje navýšit jejich počet na 100 a rozšířit umístění i do dalších měst v České republice, kde působí.

Reklama

Související témata:

Související články

Neviditelné ženské bezdomovectví

4. 4. 2014, 7:14

V Česku je kolem pěti tisíc žen bez domova. Z nich pak v Praze 3500. Nevidíme je tak často jako jejich mužské protějšky, protože své bezdomovectví skrývají....

Výběr článků