Do akce se letos zapojili např. i velké módní značky Mango a Camper, které se zavázaly vyřadit nebezpečné chemikálie ze své výroby. Dříve tak již učinily např. firmy H&M a Marks&Spencer.

Módní přehlídka byla vzkazem pro poslance Evropského parlamentu v Bruselu, kteří projednávají novou evropskou chemickou legislativu REACH (vyhodnocování, schvalování a omezování chemických látek). "Na cestě z pole do továrny a z továrny do skříně přeměňují chemikálie oblečení v bomby pro naše zdraví a životní prostředí," řekla Ulrike Kalleeová, odbornice na chemii z organizace Greenpeace.

Mezitím módní gigant Mango oznámil na základě jednání s Greenpeace, že se dlouhodobě zavazuje k vyřazení rizikových chemikálií z veškeré své produkce na celém světě. Stejně tak značka Carper zastaví používání nebezpečných látek ve své obuvi. Firma Inditex, která vlastní obchody Zara, Massimo Dutti a mnohé další, podpořila módní návrháře při hledání netoxických materiálů.

Mezi látky, které návrháři nepoužili, patří i nejrizikovější chemikálie užívané v textilním průmyslu: olovo, nikl, chrom IV, ftaláty, formaldehyd.