Hledáte brýle za pár stovek, které vám vydrží jednu sezónu, a o které se nebudete muset strachovat ani na pláži? Nebo chcete kvalitní brýle, které vám vydrží několik let? Obojí splňují zrcadlové brýle, se kterými nejdříve přišli návrháři a nyní jsou jich plné i cenově dostupné módní řetězce.

Sleneční brýle

Zleva, Mango, 499 Kč. Mango, 599 Kč. Zara, 499 Kč.

FOTO: archiv firem

Stříbrné

Stříbrné obruby působí nenuceně a lehce sportovně. Jsou ideálním doplňkem, pokud si neděláte hlavu se složitým outfitem a nejčastěji oblékáte obyčejné bílé tričko a džíny. K těm se skvěle hodí modrá zrcadlová skla, která jsou navíc jako dělaná na dovolenou.

Sleneční brýle

1. Reserved, 299 Kč. 2. Mango, 399 Kč. 3. H&M, 249 Kč. 4. Stradivarius, 299 Kč. 5. Zoot, 719 Kč.

FOTO: archiv firem

Zlaté

Zlaté obruby i skla vypadají luxusně. Pokud se ráda oblékáte elegantně a dáváte si na vzhledu záležet, sáhněte právě po zlaté variantě. Nejlépe vyniknou k jednoduchým bílý šatům, a navíc skvěle ladí k opálené pokožce. Pokud chcete brýle opravdu nechat vyniknout, svažte si vlasy do ledabylého ohonu nebo drdolu. Nezapomeňte však kontrolovat, jestli mají brýle ochranný UV faktor.

Sleneční brýle

1. H&M, 349 Kč. 2.H&M, 349 Kč. Relax, info o ceně v obchodu. 4. H&M, Reserved, 299 Kč. 5. Reserved, 299 Kč.

FOTO: archiv firem

Bláznivé

Ráda ulítáváte na extravagantních brýlích? Pak jsou pro vás zrcadlová skla to pravé. Můžete si pořídit různobarevné pilotky, žluté lenonky nebo třeba fialové „kočičí” brýle. Tvarům ani barvám se meze rozhodně nekladou. Nezapomeňte ale na ochranné pouzdro nebo pytlík, který zamezí poškrábání brýlí. Zrcadlová skla jsou totiž náchylnější na poškození, což by zejména u dražších kusů byla škoda.

Sleneční brýle

1. H&M, 349 Kč. 2. Zara, 499 Kč. 3. Bryleonline, 4390 Kč. 4. Zoot, 719 Kč. 5. Zoot, 719 Kč.

FOTO: archiv firem