Hlavní výhoda křiváku je, že se jedná o variabilní kousek, který můžete nosit k džínům i šatům. Pokud si potrpíte na kvalitní kousky, pořiďte si křivák z kůže, který postupným nošením dostane patinu a bude vypadat stejně skvěle jako nový.

V případě, že už takový kousek máte, nebo se vám do něj naopak nechce tolik investovat, vyberte si křivák koženkový. Těch najdete v obchodech hodně, díky cenové dostupnosti si můžete vybrat i extravagantnější kousek, který můžete příští rok obměnit.

Klasika, která neomrzí

Nejčastější barva křiváku je černá. Pokud se vám ale zdá moc tvrdá, můžete si vybrat i mezi béžovou a hnědou variantou, která je stejně tak dobře nositelná. Vyberte si klasický střih s klopami a zipem šitým nakřivo, který působí mladistvě a hravě vám tak ubere pár let.

zleva

Zleva: Zara, 1599 Kč. Stradivarius, 2799 Kč. Stradivarius, 2799 Kč. Karen Millen, info o ceně v obchodě. Karen Millen, info o ceně v obchodě

FOTO: Archiv firem

Rebelka v každé situaci

Hledáte kousek, který na vás strhne pozornost? Vyberte si křivák, který za vás tuto práci odvede. Stačí si pořídit model v metalickém odstínu nebo takový, který je opatřen nýty, nášivkami nebo třásněmi. Ideální je na festivaly, různé akce s přáteli, ostudu neuděláte ani na módní akci.

zleva

Zleva: H&M, 1499 Kč. Mango, 1699 Kč. Mango, 4299 Kč. Stradivarius, 1599 Kč. Zara, 4599 Kč

FOTO: Archiv firem

V barvách papouška

Zvedněte náladu sobě i okolí. Stačí si ráno obléknout křivák, který svou barvou rozzáří i ten nejdeštivější den, a uvidíte, že to zabere. Pořiďte si barevný kousek, který se vám líbí, a zároveň jen tak nezapadne na dno šatníku.

Pokud váháte, s čím barevný křivák zkombinovat, bohatě si vystačíte s modrými džínami a bílým tričkem. V tomto případě platí, že méně je více.

zleva

Zleva: Mango, 1299 Kč. Mango, 1699 Kč. Stradivarius, 899 Kč. Stradivarius, 2799 Kč. Zara, 2799 Kč

FOTO: Archiv firem

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: