Původně sloužily jako prvek uniforem pro armádní důstojníky. Dnes tvoří součást šatníku žen po celém světě - řeč je o trenčkotech. Tyto kabátky jsou univerzálním kouskem, který unosíte častěji, než si možná myslíte. Ne nadarmo se trenčkotům přezdívá módní evergreen.

V hlavní roli střih

Střih trenčkotu vybírejte úměrně svojí postavě. Model ke kolenům spolehlivě schová větší pozadí, kabátek do pasu naopak zdůrazní štíhlé nohy. Pokud chcete nechat vyniknout pas, volte jednoznačně modely s páskem, které ho krásně zvýrazní a opticky zeštíhlí siluetu. Výhodou trenčkotu je, že vypadá skvěle i volně rozepnutý nebo ležérně přehozený přes ramena.

Tip pro vás: inspirujte se stylem Francouzek a zavažte si pásek na uzel, docílíte tak nenucené elegance a dodáte outfitu jiskru.

Zleva: Zoot, 1399 Kč. Mango, 1999 Kč. Zara, 1599 Kč. Zara 1999 Kč

FOTO: Archiv firem

Vyberte si správnou barvu

Není náhoda, že typická barva trenčkotu je béžová. Tuto neutrální barvu lze totiž snadno kombinovat s širokou škálou oblečení. Skvěle vypadá jak s džínami, tak s šaty nebo i kostýmkem. Pokaždé budete vypadat jinak a přesto šik.

Pro ženy, kterým již béžový trenčkot ve skříni visí, nebo jim béžová připadá moc fádní, tu jsou další barevné varianty. Letošním trendem jsou trenčkoty v růžové a khaki barvě. Stačí si jen vybrat.

Zleva:

Zleva: Bibloo, 4999 Kč. Reserved, 1799 Kč. Mango, 1699 Kč

FOTO: Archiv firem

Zleva:

Zleva: Zoot, 1939 Kč. Bibloo, 7699 Kč. Lindex, 1899 Kč

FOTO: Archiv firem

Stálice šatníku

Pokud chcete, aby vám trenčkot vydržel co nejdéle, budete muset sáhnout hlouběji do kapsy. Největší klasikou je značka Burberry, která každý rok přichází s novými kolekcemi.

Setkat se můžete s modely, které jsou ozdobené nýty, volánky nebo výraznými pásky. Můžete ale narazit i na unikátní skvosty, které jsou provedeny v kůži nebo září metalovými odstíny. Téměř všechny ale spojuje károvaná podšívka, jejíž vzor je pro firmu charakteristický.

Kabáty značky Burberry, info o ceně v obchodě

FOTO: Profimedia.cz

Klasika nejen pro ženy

Ačkoli by se mohlo zdát, že trenčkot je doménou žen, není to pravda. Své využití najde i u mužů, kteří preferují elegantní nebo sportovně elegantní styl oblékání. Vypadá totiž skvěle jak k obleku, tak k úzkým kalhotám, které lze doplnit oxfordkami nebo i koženými teniskami.

Zleva:

Zleva: Zoot, 2799 Kč. Leo Macenauer, info o ceně v obchodě. Leo Macenauer, info o ceně v obchodě

FOTO: Archiv firem

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: