Fergie, Lady Gaga, Whoopi Golbergová nebo stylistka hvězd Bea Akerlundová. To jsou ženy, které u izraelského designéra doplnily svůj botník. Módní nadšenec ale žádné manýry světového designéra nemá. Na svých modelech pracuje ve skromném bytě v Tel Avivu a vyrábí je pomocí starého lisu na kůži a šicího stroje.

Boty ála plameňák mají hodně vysoký a jehlový podpatek

Boty à la plameňák mají hodně vysoký a jehlový podpatek.

FOTO: Profimedia.cz

I proto viděl návrhář slavné zákazníky nosit své výtvory maximálně tak v televizi, nebo v hudebních klipech umělkyň, například Born This Way od Lady Gagy nebo M.I.L.F. zpěvačky Fergie.

Zpěvačka Lady Gaga, která bez debat ztělesňuje extravaganci a umění dohromady, což je i vize Leviho obula v kultovním klipu jeho béžové semišové boty s efektem "dvojité nohy".

Izraelský návrhář se nebojí netradičních designů podpatků

Izraelský návrhář se nebojí netradičních designů podpatků

FOTO: Profimedia.cz

Umělec se dušuje, že ačkoliv jeho obuv vypadá nenositelně, ve skutečnosti je stejně pohodlná, jako kterékoliv jiné podpatky. Boty jsou určeny k nošení a pořídit si je můžete v cenovém rozmezí 20 až 70 000 Kč. Výroba nového modelu trvá několik měsíců, ušití kopií několik dalších týdnů.

Kobi Levi tvoří pro ženu, která je na podpatcích sexy, a to mu podle jeho slov vyneslo záplavu e-mailů od feministek. Brání se však nařčení z machismu a ujišťuje, že jen lichotí ženám a že je třeba brát věci s humorným nadhledem.

Něco málo by se našlo i pro milovníky pejsků

Něco málo by se našlo i pro milovníky psů.

FOTO: Profimedia.cz

Dnes sní o tom, že jeho fantastickým návrhům podlehne jiná nositelka krásy a provokace. Vytvořil například model Madonna, zlacené lodičky s páskem v podobě mikroportu zdobené svazkem světlých vlasů, které se při každém kroku vlní jako skutečný ohon vlasů. „Bylo by skvělé, kdyby si je Madonna vzala," říká Kobi Levi.

Model Madonna

Model Madonna

FOTO: Profimedia.cz