Ani dlouhé, ani příliš krátké. Sestřih, kdy vlasy končí v půli krku, je velmi horkým trendem letošní sezóny. Zkusily jej i známé dámy, mezi které patří i Rosie Huntington-Whiteleyová, Lily Collinsová či Scarlett Johanssonová.

Pokušení nového, kratšího střihu, který je vidět nejen u zahraničních, ale i českých celebrit, tak samozřejmě stoupá. Ovšem pro některé ženy to znamená radikální změnu image, kdy se z dlouholeté dlouhovlásky stane dáma s delším mikádem, takzvaným bobem.

Ale odborníci radí, že předtím, než vejdete do kadeřnictví s obrázkem vysněného střihu, měly byste se zaměřit na pravidlo 5,5 centimetru. Díky němu prý můžete přijít na to, jestli vám krátký sestřih sedne, či nikoliv. A vyzkoušet si to můžete samy doma.

Stačí tužka a pravítko

Vše, co podle nich potřebujete, je tužka a pravítko. Giles Robinson, vlasový stylista britských kadeřnictví Johna Frieda, pro Daily Mail říká, že pravidlo a kouzlo toho, zda vám bude střih slušet, záleží na geometrii, konkrétně na úhlech. „Toto pravidlo bylo vytvořeno Johnem Friedou, a je to profesionální pravidlo a manuál pro kadeřníky, aby mohli přizpůsobit střih tak, aby zákazníkům lichotil.“

Návod zní: umístíte tužku vodorovně pod bradu a pravítko pro změnu pod ucho vertikálně. Průsečík s hrotem tužky ukazuje na centimetry, které si poznamenejte. Pokud je to méně než 5,5 cm, údajně by vaše tvář měla být ideální pro krátký sestřih a inspirovat se tak můžete například u hereček Halle Berry nebo Audrey Hepburnové. Pokud je ale číslo na pravítku vyšší než 5,5 cm, pravděpodobně by pro vás byl ideální účes s dlouhými vlasy.