Jak je ladit? Je jasné, že většině žen nejvíce vyhovuje koupě zimního kabátu či bundy, která má tmavou, nejčastěji pak černou barvu. Pokud jste typ, kterému to tak nejvíce vyhovuje, a netroufáte si ani na tmavě modrou či velmi módní khaki barvu, určitě nemusíte experimentovat.

Barvy

Když vás nelákají barvy, investujte do tmavého kabátu anebo bundy. Je neutrální, a pokud vyberete elegantnější střih, hodí se jak do práce, tak i na večírek na koktejlové šaty.

S kožešinou Topshop, info o ceně v obchodě. Šedo-černý vlněný kabát H&M, 2999 Kč. S koženkovým límcem Mohito, info o ceně v obchodě.

Černé: Sportovní s kožešinou Topshop, info o ceně v obchodě. Elegantní šedočerný vlněný kabát H&M, 2999 Kč. Vypasovaný s koženkovým límcem Mohito, info o ceně v obchodě.

FOTO: Archiv firem

V modré verzi se hodí k ženám, které rády nosí například bílou či červenou barvu. Kombinovat jej ale můžete i s kompletně černým outfitem, nic tím nezkazíte.

Modrý s knoflíky Reserved, info o ceně v obchodě. S kapucou Gate, 1198 Kč. S károvanou podšívkou Topshop, info o ceně v obchodě.

Modré: S knoflíky Reserved, info o ceně v obchodě. S kapucou Gate, 1198 Kč. S károvanou podšívkou Topshop, info o ceně v obchodě.

FOTO: Archiv firem

Aktuálním hitem jsou ovšem, stejně tak jako loni, army parky a bundy ve hnědé a khaki barvě. Mnoho obchodů prodává nejžhavější a nejoblíbenější trend, který si oblíbili hlavně mladí lidé: khaki bundu s koženkovými nášivkami. K hnědé se hodí modré i černé džíny a top či svetr může být téměř ve všech barvách. Nekombinujte jich ale moc dohromady, stačí jeden výraznější prvek, barevný mišmaš celku nesluší.

Zleva: Bershka, 2499 Kč. Orsay, info o ceně v obchodě. S koženkou Answear, 2409 Kč.

Hnědé: Bershka, 2499 Kč. Orsay, info o ceně v obchodě. S koženkou Answear, 2409 Kč.

FOTO: Archiv firem

Pastelové barvy jsou stále v kurzu. K jejich nošení ovšem nemá každý odvahu, a to proto, že se musí nosit s noblesou, citem pro módu a eleganci. K pastelovým barvám se příliš nehodí černé oblečení, leda takové, které se protíná s bílou, ta musí v tomto případě převažovat. Pokud tápete, zapamatujte si, že k pastelu vždy patří pastel. Noste meruňkovou, mátovou, pomněnkovou či bílou.

Pastelové kabáty ovládnou podzim, Marks&Spencer, info o ceně v obchodě.

Pastelové kabáty ovládnou podzim, Marks&Spencer, info o ceně v obchodě.

FOTO: Archiv firmy

Pestrobarevné bundy jsou veselé a hravé. A takovou povahu by měl mít člověk, který je oblékne, a rozzáří tak ostatním den. K pestrým bundám a kabátkům se nemusíte bát experimentovat s oblečením. Pod červený klidně oblékněte sytě žlutý či zelený svetr, nic nezkazíte ani kombinací červené a růžové. Pod kanárkově žlutý kabátek se červená hodí stejně dobře jako třeba zelená či modrá. Nic nezkazíte ani černou a šedou kombinací.

Žlutý a červený F&F, 1299 Kč. Svítivý s kožeřinkou Gate, 1198 Kč.

Pestrobarevné: Žlutý a červený F&F, 1299 Kč. Svítivý s kožešinkou Gate, 1198 Kč.

FOTO: Archiv firem

Styly

Sportovní styl je pro ty ženy, které si příliš nepotrpí na typicky dámské oblečení a doplňky, jako jsou šaty, sukně, silonky a podpatky. Ke kalhotám se sice hodí i jakýkoliv barevný, elegantněji střižený kabát, ovšem pokud je vám bližší sportovní delší bunda, vyberte podle svých představ. Volte buď variantu s kožíškem, nebo bez. K barevnému, například fialovému, kabátu patří černá kabela.

S knoflíky New Yorker, 1950 Kč. Fialový Diesel, Answear, 5799 Kč. Army kabát New Yorker, 1500 Kč.

Sportovní: S knoflíky New Yorker, 1950 Kč. Fialový Diesel, Answear, 5799 Kč. Army kabát New Yorker, 1500 Kč.

FOTO: Archiv firem

Křiváky jsou v módě nejen v podobě kožených a koženkových bund, ale tento trend pronikl postupně i do podzimního oblečení. Dnes na pultech obchodů najdete punkové mikiny s šikmým zipem, ale i hřejivé zimní křiváky. K čemu jej nosit? Rozhodně k úzkým kalhotám, a to buď denimovým, černým, béžovým, či khaki.

Se zlatým zipem New Yorker, 1299 Kč. Bílý křivák Topshop, info o ceně v obchodě. Šedý Gate, 1098 Kč.

Křiváky: Se zlatým zipem New Yorker, 1299 Kč. Bílý křivák Topshop, info o ceně v obchodě. Šedý Gate, 1098 Kč.

FOTO: Archiv firem

Elegance je hlavně pro ženy, které pracují v kancelářích a do práce musí nosit kostýmky či jiný striktně předepsaný dress code. K lodičkám se dokonale hodí elegantní kabátky a je přežitkem si myslet, že musí být jen v přísné černé barvě. Zkuste světlou béžovou barvu, červený kabátek ke kombinaci bílé a černé či barvu cukrové vaty k šedému nebo béžovému kostýmku.

Se zipem Karen Millen, info o ceně v obchodě. Červený kabát Marks&Spencer, info o ceně v obchodě. Světle růžový New Yorker, 1950 Kč.

Elegantní: Se zipem Karen Millen, info o ceně v obchodě. Červený kabát Marks&Spencer, info o ceně v obchodě. Světle růžový New Yorker, 1950 Kč.

FOTO: Archiv firem