Pomocí přesných tahů a linií se obličej, případně některé jeho části, mění k nepoznání. Make-up je relativně běžnou a každodenní součástí ranní rutiny většiny žen, ovšem málokterá si s ním vyhraje tak, jako make-upové umělkyně, které s jeho pomocí dokážou vytvořit opravdu nevídané kousky.

V posledních týdnech se hodně mluví i píše o mladé umělkyni Lauře Jenkinsonové. Ta si pomocí barev dokáže na rty a kolem nich namalovat nejrůznější pohádkové postavy tak přesně, že by těžko někdo řekl, že je nekreslil přímo sám jejich tvůrce.

Laura Jenkinson

Laura Jenkinsonová a její výtvory

FOTO: Profimedia.cz

To umělkyně Sandra Holmbomová se specializuje jen na malování rtů, ovšem nedělá jí problém si na horním víčku vytvořit linku z precizně namalovaných květin. Její díla jsou neuvěřitelná, ale sama přiznává, že jí namalování rtů občas zabere i hodinu a půl.

Sandra Holmbomová

Díla Sandry Holmbomové

FOTO: Profimedia.cz

Svenja Schmittová se rozhodla, že povýší malování očí na umělecké dílo. K barevným stínům, linkám a třpytkám si bere na pomoc umělé řasy, ale třeba i živé šneky, pírka, blyštivé kamínky, můry, motýly, lístky květin i celé květiny a další rekvizity, což, vzhledem k tomu, že pracuje s make-upem, by řekl asi málokdo.

Svenja Schmittová

Svenja Schmittová a její kreace

FOTO: Profimedia.cz

Vizážistka Eva Senin Pernasová se zaměřuje převážně na rty. Její make-up, ale i fotky, kterými se prezentuje, jsou naprosto precizní. Díky jejímu zásahu na vašich rtech mohou růst pomeranče tak realistické, až se to zdá neskutečné. Je to sice krásné, na fotce i v reálu určitě obdivuhodné, ale na denní nošení, vzhledem ke složitosti provedení, to není ani náhodou.

Eva Senin Pernas

Eva Senin Pernasová

FOTO: Profimedia.cz

Eva Senin Pernas

Eva Senin Pernasová

FOTO: Profimedia.cz

Karita Brunová se také věnuje uměleckému make-upu. Nejvíce si dává záležet na horním pohyblivém víčku, na které je schopna namalovat ledacos. Ani ona se ale nebrání malování zvířátek a jiných pohádkových motivů, které vypadají naprosto reálně.

Karita Brun

Dílo Karity Brunové

FOTO: Profimedia.cz

Katie Alvesovou už nebavilo obyčejné malování tradičních očních stínů a toužila po něčem originálním. Zhmotnila tedy svou bujnou představivost a pohyblivá víčka nad okem se stala jejím uměleckým plátnem. Maluje na ně své oblíbené scény z pohádek Walta Disneyho. Je až s podivem, jak realisticky se jí daří pohádkové scény pomocí make-upu vykreslit.

Katie Alvesová

Katie Alvesová

FOTO: Profimedia.cz

Tetování na rty

Novinkou je ve světě takzvaného make-up artu jednoduché a za každých okolností údajně precizní dočasné tetování na rty. Funguje na stejném principu jako notoricky známé tetování ze žvýkaček. Tedy přiložíte, navlhčíte a pomalu sloupnete. Balení stojí okolo 200 korun a seženete jej i u nás, nejlevněji přes internet.

Tetování na rty

Tetování na rty

FOTO: Profimedia.cz