„Jsem velmi šťastná, že jsem mohla odcestovat do Soči. Vždy jsem chtěla Martinu doprovázet na Olympiádu a být tam pro ni, což za běžných okolností nebylo možné. Teď se nemůžu dočkat, až ji uvidím závodit,” svěřila se Novinkám Eva Sáblíková, jež měla možnost do Soči přiletět a strávit zde čas, za pomoci projektu „Děkuji maminko” společnosti Procter&Gamble, která se snaží již několik let upozorňovat na důležitou roli maminek ve sportovních úspěších svých dětí.

Kromě obrovské podpory Martině dovezla i její nejoblíbenější čokoládu, protože jak sama potvrdila, dostatek energie teď Martina potřebuje ze všeho nejvíce.

Eva Sáblíková s olympijským maskotem.

Eva Sáblíková s olympijským maskotem

Během celého pobytu Eva Sáblíková tráví čas s rodinami dalších 20 sportovců z celého světa v P&G Family Home, kde se o ně stará tým profesionálních vizážistů.

„Je velmi obohacující potkávat se s rodinami ostatních světových olympioniků, kteří společně sdílí své štěstí a úspěchy svých dětí,” dodává Eva Sáblíková, která do Soči nepřiletěla sama. Kromě jejího přítele Karla je tam i babička s dědou Martiny a její bratr.

Martina Sáblíková se svojí maminkou.

Martina Sáblíková se svojí maminkou