Otcovství může mít mnoho podob. Od nepřítomného otce přes tradičního přísného otce-živitele až po tátu na plný úvazek. Existují tedy tatínci, kteří vezmou děti na výlet, zatímco maminka vaří, nebo tací, kteří většinu svého času investují do finančního zajištění své rodiny, ale i ti, již obstarají veškerou péči o rodinu.

Nelze tvrdit, že ten a ten model je ten nejsprávnější. Vždy záleží na celkových okolnostech a také na přístupu žen. Nicméně o důležitosti tatínků ve výchově dětí není pochyb. Svůj svátek si tak zajisté zaslouží.

Den otců se slaví každou třetí červnovou neděli, která letos připadá na 16. června. Letos jej můžete strávit na celé řadě aktivit určených právě k této příležitosti.

Tátafest 2013 – odpoledne s koncerty, divadlem, tvořivými a sportovními dílnami pro všechny táty, jejich děti, ženy a přátele. Happening se koná v neděli 16. června 2013 od 14 do 18 hodin v pražském parku Parukářka. Těšit se můžete mimo jiné na koncert legendární kapely Laura a její tygři, divadlo, kreativní dílny, sportovní aktivity, stánky s kvalitním občerstvením a na improvizovanou hospodu jako místo k setkávání. Vstup na akci je zdarma, součástí programu je i tombola o atraktivní ceny. Více informací na www.tatafest.cz

Pochod otců na Říp aneb „Za praotcem Čechem s praotcem plzeňských piv Pilsner Urquell“. Na výběr jsou dvě trasy různých délek. Lze vyrazit z Hoštky na trasu dlouhou 17,5 k, nebo z Roudnice nad Labem po cestě o deset kilometrů kratší. Obě trasy vedou po modré turistické značce. Více informací na www.den-otcu.cz.

„Den otců“ na zámku Loučeň – pro tatínky a jejich rodiny je připraven volný vstup do labyrintů spojený se soutěžními disciplínami, kde na tatínky čekají zajímavé úkoly a následně i lákavé odměny. Dále se mohou podívat do bludiště a hracích stanů s igráčky zastupujícími jednotlivé profese (výpravčí, průvodčí, policista či pošťák). Sladkým zpestřením bude pro návštěvníky i pozvání na zmrzlinu.