Forbes vybral deset nejvíce přeplácených hvězd z celkového seznamu 40 nejlépe placených hollywoodských herců. Pořadí sestavil na základě komerční úspěšnosti filmů z posledních pěti let, v nichž se tito herci objevili v hlavní roli. Nezapočítávaly se však animované filmy, kde herci namluvili některé postavy, neboť v takovém případě podle časopisu diváky do kina netáhne herecká hvězda. Na prvním místě se s dost velkým náskokem umístila herečka Drew Barrymoreová.

Barrymoreová se dostala do čela žebříčku kvůli filmům, které u diváků zcela pohořely. Komedie Všichni jsou v pohodě z roku 2009 utržila celosvětově jen zhruba 16 miliónů dolarů. Ještě větším výbuchem byl romantický film Štěstí ve hře z roku 2007, jehož tržby byly poloviční.

Na druhé místo žebříčku přeplácených hvězd se dostal Eddie Murphy. Po úspěšných komediích z 80. a 90. let se jeho filmům v poslední době příliš nedařilo. Například komedie Tak si představ z roku 2009 v kinech vydělala jen 22 miliónů dolarů, přičemž náklady na její natočení byly 55 miliónů dolarů. Komerčně úspěšný Shrek, kde Murphy mluví postavu Oslíka, se přitom podle pravidel Forbesu do úhrnu tržeb nepočítal.

Murphyho filmy tak v průměru vydělaly 2,70 dolarů za každý dolar hercova honoráře. Na rozdíl od Barrymoreové ale nebylo prodělečné už jen jeho angažování.

I držitelé Oscara občas šlápnou vedle

Do první desítky nejvíce přeplácených celebrit se ale dostali i držitelé Oscara Denzel Washington, Nicolas Cage, Nicole Kidmanová či Reese Witherspoonová. Poslední jmenované "pomohl" ke čtvrtému místu na žebříčku film Poznáš, až to přijde? z roku 2010, který utržil jen 50 miliónů dolarů při nákladech na pořízení 120 miliónů dolarů.

Přehled nejvíce přeplácených hollywoodských herců
Jméno
Průměrné tržby filmů na jeden dolar honoráře
(v dolarech)
 
1. Drew Barrymoreová 0,40
Drew Barrymoreová

FOTO: fotobanka Profimedia

2. Eddie Murphy 2,70
Eddie Murphy

FOTO: fotobanka Profimedia

3. Will Ferrell 3,50
Will Ferrell

FOTO: fotobanka Profimedia

4. Reese Witherspoonová 3,55
5. Denzel Washington 4,25
V kriminálce Únos vlaku 123 jako dispečer newyorského metra vyzraje nad nebezpečným zločincem.
6. Nicolas Cage 4,40
Nicolas Cage

FOTO: fotobanka Profimedia

7.-8. Adam Sandler 5,20
Adam Sandler

FOTO: Archiv, Právo

7.-8. Vince Vaughn 5,20
Vince Vaughn

FOTO: fotobanka Profimedia

9. Tom Cruise 6,35
Tom Cruise

FOTO: fotobanka Profimedia

10. Nicole Kidmanová 6,70

FOTO: fotobanka Profimedia