Na rozehřátí naservírovala Matragi divákům sportovní kolekci. Sama návrhářka se i ve svých padesáti osmi letech pyšní postavou, kterou by jí mohla závidět leckterá dvacítka. Vděčí za to právě i své vášni pro sport. Blanka Matragi Novinkám řekla, že její sportovní kolekce je určena ženám, které žijí dynamicky. Dodala, že jí trvalo pouhé dva měsíce tuto kolekci navrhnout a realizovat.

Do své kolekce nazvané Ready to Wear zahrnula všechny kousky, které potřebuje žena žijící aktivním životem. Na mole se tak poprvé za třicet let kariéry Blanky Matragi prošly modelky ve sportovním - v plavkách, legínách, vzdušných topech i lehkých letních šatech. A aby bylo na první pohled vidět, že se jedná o funkční sportovní oblečení, zahájila modelka přehlídku dvěma přemety.

Kolekci o patnácti modelech dominovaly kombinace černé a bílé snoubící se v geometrických vzorech, i lehké pastelové barvy splývající v oku lahodící lehký barevný tón. „Dnes je kladen důraz na multifunkčnost, skladebnost a lehkou udržovatelnost, vytvořila jsem moderní kolekci, kde to, co jsem dříve malovala na látky, jsem přenesla do počítače a nechala digitálně reprodukovat. Vytvořila jsem tak grafické autorské vzory a použila je na látkách, které jsou moderní, strečové a pohodlné,“ říká Blanka Matragi.

Večerní šaty - elegantní a rafinované

A pak přišlo to hlavní – večerní róby. Kolekce haute couture obsahuje celkem 55 modelů nových exkluzivních večerních šatů. Mezi róbami, které se vystřídaly na mole, nebyly žádné, které by nevyvolaly nadšený potlesk. Svým osobitým stylem i citem pro detail dokáže Blanka Matragi strhnout nejen každou ženu, ale i muže. Ať už rozevláté, s vlečkou nebo úzké, každé z šatů proměnily modelku okamžitě v princeznu z pohádky.

Blanka Matragi k nim Novinkám řekla, že se jedná o "mistrovská díla" a práce na nich jí a jejím zaměstnancům trvala rok.

Každý model vynikal naprostou originalitou a působil jako dokonale propracovaný šperk. Róby uchvacovaly barevnými vzory, důmyslným vrstvením i tvary, které ve všech případech podtrhují ženskost. Zdobení šperky i originální výšivky, to vše je důvodem, proč na šaty Blanky Matragi nelze pohlížet jinak než jako na umělecké dílo.

Pro širokou škálu barev a střihů bylo použito hedvábí, krajka či šifon a tyl. Na zdobení pak drahé kameny, peříčka nebo perličky.

Vyvrcholením večera byly svatební šaty

Zlatým hřebem večera pak byly šaty svatební. Nádherné kousky v hlavě rozvířily holčičí fantazie o tom, jak si je bere princ, jemuž patří království nevyměřitelné rozlohy i s drakem.

Výstava v Obecním domě

V pátek se v Obecním domě otevře výstava nazvaná Timeless, která návštěvníky provede tvorbou Blanky Matragi. Vystaveny budou nejen šaty, ale i sochy, šperky a porcelán. Archiv Blanky Matragi v nevyčíslitelné hodnotě bude doplněn dary královských rodin, speciálně věnovanými pro tuto expozici. K vidění budou např. originální svatební šaty, které Blanka Matragi navrhla a ušila pro rodinu emíra z Abu Zabí. Zadání znělo: Tisíc a jedna noc, řekla k nim Blanka Matragi. Jsou to nádherné a také jedny z nejdražších šatů na světě.