Novou vyvolenou osmapadesátiletého, skoro dvoumetrového herce, otce dvou dospívajících synů Michaela (15) a Daniela (14), je o dvaadvacet let mladší podnikatelka a matka tří dětí Freya Johnstonová, která vzhledem až nápadně připomíná Natashu. Chlubí se známostmi s celebritami, jakými jsou Johnny Depp a Orlando Bloom. Ti ji také údajně před půlrokem seznámili s Neesonem.

Liam Neeson

Liam Neeson

FOTO: fotobanka Profimedia

„Liam si nikdy nepřipouštěl, že by se někdy mohl přenést přes Natashinu smrt, natož se znovu zamilovat. Freya byla jako paprsek slunce v jeho životě. I jeho synové mají radost, že je táta zamilovaný – Natasha by to tak jistě chtěla,“ prozradil bulvárnímu listu Enquirer nejmenovaný zdroj, který údajně potvrdil i to, že svatba na sebe nenechá dlouho čekat. To však okamžitě zpochybnili Liamovi blízcí přátelé s tím, že Liam bude určitě respektovat památku Natashi a se svatbou pospíchat nebude.

Po boku Liama se dva roky po skonu jeho manželky Natashi, objevuje podobná blondýnka Freya Johnstonová.

Po boku Liama se dva roky po skonu jeho manželky Natashi, objevuje podobná blondýnka Freya Johnstonová.

FOTO: fotobanka Profimedia

Herec sám nový vztah nekomentuje, naopak po nedávné premiéře Neznámého mluvil o tom, že vzpomínka na milovanou ženu, talentovanou britskou herečku, mu ještě dnes často nedá spát. „Pamatuji si každý detail od chvíle, kdy jsem se v noci 16. března 2009 dozvěděl, že měla nehodu na lyžích a je v nemocnici v Montrealu, kde jsem zrovna natáčel drama Chloe. Okamžitě jsem jel na pohotovost a chtěl, aby mě k ní pustili.

Nikdo mi ale nevěnoval pozornost – žádný z lékařů mě nepoznal a ochranka mě vykázala ven. Pak za mnou vyběhla sestřička a zavedla mě k Natashe zadním vchodem. Byla opravdu jediná, která věděla, kdo jsem. Tam jsem se ale dozvěděl, že poranění hlavy bylo smrtelné.“

Natasha Richardsonová, se kterou žil šťastně patnáct let, před dvěma lety zemřela

Natasha Richardsonová, se kterou žil šťastně patnáct let, před dvěma lety zemřela

FOTO: archív, fotobanka Profimedia

Automaticky se mu vybavila role v Lásce nebeské, ve které přišel o drahou manželku a musel sám vychovávat malého syna. „Ta podobnost s ní je i po letech děsivá. Kdo by tušil, že mě podobný osud potká ve skutečnosti! Jsem na tom ale ještě hůř. Vychovám sám dva syny,“ dodal chvějícím se hlasem Liam, který sám málem přišel o život v roce 2000. Při jízdě na motocyklu tehdy srazil jelena, zlomil si pánev a utrpěl četné zlomeniny nohou. Zachránilo ho jen to, že vyletěl z motorky chvíli před tím, než se roztříštila o strom.

Natashu, dceru slavné Vanessy Redgreavové a režiséra Tonyho Richardsona, poznal v roce 1993 při svém debutu na Broadwayi ve hře Anna Christie, kde byla jeho partnerkou. Následující rok ho s Natashou svedl osud dohromady znovu, tentokrát ve výborném filmovém dramatu Nell.

Výbornou fyzičku ukázal loni i jako plukovník John ‘Hannibal’ Smith v akčním A-Teamu.

Výbornou fyzičku ukázal loni i jako plukovník John ‘Hannibal’ Smith v akčním A-Teamu.

FOTO: fotobanka Profimedia

A Liam, který dlouho tvrdil, že si nedovede představit, že by se kdy oženil, se po románcích s herečkami zvučných jmen – Helen Mirrenovou, Julií Robertsovou, Brooke Shieldsovou a Barbrou Streisandovou – ve svých osmatřiceti letech zamiloval. V červnu 1994 se s Natashou vzali. Jejich manželství patřilo patnáct let v Hollywoodu k nejšťastnějším.

„Tu tragickou událost jsem přežil jen proto, že jsem měl děti a práci. Naplánoval jsem si spoustu natáčení, ale ani to smutek hned tak nepřehluší. Na ten nejste připraveni nikdy. Myslíte, že to ze sebe vypláčete a odejde to. Není to pravda. Pořád se to vrací, pořád to bolí.“

Za skvostný výkon v Schindlerově seznamu (na snímku s Benem Kingsleym), byl v roce 1993 nominován na Oscara.

Za skvostný výkon v Schindlerově seznamu (na snímku s Benem Kingsleym), byl v roce 1993 nominován na Oscara.

FOTO: fotobanka Profimedia

Snad Freya dokáže Natashu konečně nahradit a jeho bolest zmírnit. Na fotografiích s ní vypadá Liam v pohodě, navštívil ji i v jejím londýnském bytě a sousedé tvrdí, že na její adresu denně doručují velkou kytici květin.

Ani osobní tragédie však nezměnila jeho herecké kvality. Liam stále patří mezi nejžádanější herce Hollywoodu. Je ve výborné fyzické kondici a dodnes nezapře, že jako mladý málem udělal kariéru jako boxer.

Box, který začal trénovat v devíti letech, se pro něj záhy stal koníčkem, ve kterém vynikal. Několikrát při něm přišel i k úrazu. V patnácti mu v ringu zlomili nos, který je pro něho charakteristický dodnes. V šestnácti získal titul irského juniorského mistra těžké váhy a udržel si ho další tři roky. V devatenácti letech po zápase, ve kterém málem přišel o život, Liam s boxerskou kariérou definitivně skoncoval.

Ve filmech však své umění zúročuje dál, naposledy právě v thrilleru Neznámý. Říká: „Jako amatérský boxer jsem měl opravdu párkrát namále. Na pocit, kdy nemáte, byť jen na chvilku, paměť, jsem nikdy nezapomněl. A právě tuto životní zkušenost jsem využil pro ústřední roli doktora Martina Harrise.“