Z hlediska stylu bude prim nadále hrát "nahá tvář", tedy neformální líčení. Odstíny pleti jako obvykle sjednotí dobrý základ a neviditelný pudr.

Pokud jde o oči, kouřové líčení změní odstín z dosud černého a matně šedého na čokoládový. Hnědé a bronzové stíny rozjasněné zlatou nahradí dosud převládající klasiku, a to platí pro všechny barvy očí od modrých po oříškově hnědé a zelené.

Giorgio Armani

Nejtmavší odstín by měl být použit u vnějšího koutku oka a naopak nejsvětlejší u vnitřního koutku.

FOTO: Giorgio Armani

Zapomenout však nelze na lehký dotyk bílými stíny ve vnitřním koutku očí, kterými se prohloubí pohled.

Návrat k tvářenkám

Mezi módními značkami mezi sebou budou svádět souboj Stella McCartney a Chloé nebo Ralph Lauren a Christopher Kane. Ať si však ženy vyberou jakýkoli tábor, bude to vždy příležitost oslavit návrat růžolících zdravíček, která již letos v zimě po vzoru matrjošek předznamenala tváře jako jablíčka. S růží na tvář a víceúčelovými tužkami na rty i líce tak bude víc zábavy než jindy.

Helena Rubinstein

Černou linkou kolem očí a kouřovým líčením dokonale zvýrazníte oči. Celkový dojem pak dotvoříte pomocí tvářenky.

FOTO: Helena Rubinstein

Pochopitelně že se zdůrazněním očí je třeba potlačit rty a naopak. Pokud se ale ženy rozhodnou upozornit líčením na rty, měly by zvolit korálově červenou rtěnku spíš než oranžový odstín.

Velmi in korálově červená zvýrazní nejen rty, ale i nehty na rukou.

Velmi in korálově červená zvýrazní nejen rty, ale i nehty na rukou.

FOTO: Lancome

Červená se objeví také na nehtech, zapomenout však nelze na matné laky, béžový a tělový, které se objevily v zimě, ale ani na šedý nebo černý, pokud ovšem nehty nezůstanou zcela přirozené nebo s trochou francouzské manikúry.

Maybelline

Jemnější dojem dodá líčení světlejší rtěnka či pouhý lesk na rty

FOTO: Maybelline