Do klasických kolekcí většiny žen spadají sáčka či krátké kabátky. S přední českou módní návrhářkou Hanou Havelkovou, jejíž ateliér se pyšní značkou HH,  jsme si popovídali na téma mužské hry v ženském stylu.

Tato designérka navrhla kolekci pro jaro a léto 2010 a nechala se inspirovat právě frakem, nejnoblesnějším kusem pánského šatníku.

Koktejlové šaty (vlevo) jsou z tylu s vrstvami mušelínových a šifonových pruhů tvoří vrstvený efekt, při pohybu se rozehrají. Na zimních bledě modrých šatech je rafinovaný otvor s regulační šňůrkou. Taftový kabátek využívá vracejícího se tématu kostky.

Koktejlové šaty (vlevo) jsou z tylu s vrstvami mušelínových a šifonových pruhů tvoří vrstvený efekt, při pohybu se rozehrají. Na zimních bledě modrých šatech je rafinovaný otvor s regulační šňůrkou. Taftový kabátek využívá vracejícího se tématu kostky.

FOTO: Salón HH

“Inspirace nejspolečenštějším pánským úborem byl pro mě způsob, jak vtáhnout muže do hry,” říká návrhářka, která je proslavená především svými sofistikovanými večerními róbami. V kolekci Trochu jinak si proto pohrála s typickými prvky pánského fraku – lesklými klopami, košilí s manžetami a vysokým límečkem, dlouhými šosy i typickým lesklým lampasem na nohavicích. 

Ty pak až kubisticky poskládala do nových, velmi ženských kreací. Kolekci Trochu jinak spolu s šaty, jež navrhla pro Táňu Kuchařovou, představí Hana Havelková na módní přehlídce 21. ledna v pražské M Factory, zrekonstruované holešovické továrně.

Nicole Kidmanová se oblékla do zlatavého sáčka a úzkých jeansů.

Pánskou módou se inspirují i slavné herečky. Nicole Kidmanová se oblékla do zlatavého sáčka a úzkých džínsů.

FOTO: fotobanka Profimedia

Nicole Kidmanová se oblékla do zlatavého sáčka a úzkých jeansů.

Herečka Nicky Hiltonová zařadila také pánské sako do svého šatníku.

FOTO: fotobanka Profimedia

 “Spojení pánských hran s ženskými křivkami, lesku a matu, ale i luxusních materiálů s odhalenou pletí působí zároveň nevinně i dráždivě,” vysvětlila Havelková. Její nejnovější modely ženské tělo současně rafinovaně zakrývají i odhalují.

podzimní móda

Mužské módní prvky se prolínají do dámských šatníků.

FOTO: archiv firmy 1 2 3