"Šla jsem spát jako Rihanna a probudila jsem se jako Britney Spearsová. Takový byl mediální chaos následující den," uvedla jednadvacetiletá hvězda R&B v rozhovoru pro prosincové číslo časopisu.

Zpěvačka rovněž přiznala, že se cítila ponížená, když se v médiích objevil její zakrvácený obličej plný modřin. Rozhodla se však incidentu využít, aby varovala mladé ženy před "velkým tajemstvím" domácího násilí. O domácím násilí na ženách si můžete přečíst více zde [celá zpráva]

"Bylo to ponižující - není to snímek, který by člověk ukázal komukoli... Cítila jsem se zneužitá. Připadalo mi, že se tím lidé na internetu baví, a přitom to je můj život," vypověděla Rihanna.

Dvacetiletý Brown se za incident následně omluvil a v srpnu za něj byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu a k šesti měsícům veřejně prospěšných prací.

Chce podpořit ženy v podobné situaci

Rihanna chce svou popularitu, ale i tuto svou zkušenost využít k podpoře mladých žen, jež se ocitly v podobné situaci.

"Dospívající dívky nedokážou říct rodičům, že je jejich přítel bije... Je to jedna z věcí, které my ženy skrýváme, protože je nám to trapné... Já ale chci mladé ženy, co nejvíce informovat o této problematice, protože cítím, že reprezentuji hlas, který není příliš slyšet," podotkla zpěvačka.

Šéfredaktorka časopisu Glamour Cynthia Leiveová uvedla, že magazín zvolil Rihannu Ženou roku, protože "prolomením mlčení o domácím násilí vysílá důležité poselství mladým ženám, že i ony mohou po osobních problémech pokračovat dál a uspět".

Rihanna, která tento měsíc chystá vydání nového alba Rated R (Mládeži nepřístupné), konstatovala, že "vše, co chtěla v uplynulých osmi měsících říct, dala do své hudby". Ta je prý "mimořádně neohrožená, což je také přesně vyjádření toho, jak se sama právě cítím".

První singl alba Russian Roulette (Ruská ruleta), který Rihanna vydala již v říjnu, připomíná bouřlivý vztah zmíněného bývalého hudebního páru a končí zlověstným výstřelem.

Dnes a v pátek bude televize ABC vysílat interview s Rihannou, v němž zpěvačka v rámci pořadu Good Morning America poprvé na veřejnosti promluví o večeru, kdy ji Brown napadl.

Svědky domácího násilí bývají velmi často i děti. [celá zpráva]