Málokterý podnikatel či podnikatelka si může dopřávat luxusu celodenního vysedávání v kanceláři a přijímání návštěv. Právě naopak, většina pracovních schůzek se odehrává na cestách a není asi nic nepříjemnějšího, než se v horkém letním dni pohybovat městem s pořádným nákladem na rameni. Proto je dobré rozmyslet si, co do kabelky vložíte.

Vyberte vhodný mobil

První věc, která nesmí chybět, je vhodný mobil. V kabelce téměř neucítíte šedesátigramový Neodone N2 s dotykovým displejem, který nabízí 2 mpx fotoaparát, MP3 přehrávač a internet. Lehký a výkonný je i mobil LG KF510 s výsuvným tělem, který váží 91 gramů, má 3 mpx fotoaparát, MP3 přehrávač, rádio i připojení k internetu.

Samozřejmě můžete zvolit i o něco těžší a o to výkonnější iPhone, který váží 133 gramů. Je multimediální, nabízí četné možnosti připojení k internetu včetně wi-fi a navíc umožňuje prohlížení Office dokumentů.

Mobilní telefon Neonode N2.

Mobilní telefon Neonode N2.

FOTO: Archiv firmy neonode.com

Mobilní telefon iPhone vlevo a LG KF510 vpravo.

Mobilní telefon iPhone vlevo a LG KF510 vpravo

FOTO: Archiv firmy iPhone a LG

Nejtěžší součástí výbavy přenosné kanceláře bude jistě notebook, i ten však může vážit jen lehce přes kilogram. Například Toshiba Portége R600 váží 1,114 gamů a přitom nabízí úhlopříčku 12,1“, DVD vypalovačku i webkameru. Doplnit jej můžete bezdrátovou myší. Vhodná je například bezdrátová myš Logitech V220 s přijímačem, který se do ní dá při přenášení zasunout a na baterii vydrží nejméně šest měsíců.

Ve vaší kabelce by neměl chybět ani pětigramový flash disk o velikosti kancelářské sponky Kingston DT Mini Slim Pink s kapacitou 16 GB. Pokud potřebujete nosit u sebe najednou větší množství dat, vyplatí se vám externí hard disk, velice lehkou verzí s kapacitou až 160 GB je Toshiba StorE steel vážící 120 gramů.

Videokamera a dataprojektor pod 300 gramů

Geniálním pomocníkem během prezentací, který ale nezatíží vaše záda, je projektor Optoma Pico. Váží 115 gramů a připojit ho můžete například k mobilnímu telefonu, na stěnu potom můžete promítat obraz o úhlopříčce až 153 cm.

Projektor Optoma Pico

Projektor Optoma Pico

FOTO: Archiv firmy Optoma Pico

Notebook Toshiba Portégé R600 - vlevo, videokamera Toshiba Camileo S10 - vpravo.

Notebook Toshiba Portégé R600 - vlevo, videokamera Toshiba Camileo S10 - vpravo.

FOTO: Archiv firmy Toshiba

Fotografie a video pořídíte s nejlehčí a nejštíhlejší videokamerou Toshiba Camileo S10, která váží 148 gramů. Přenášení dat mezi mobilem, videokamerou, notebookem či počítačem vám umožní komplet microSD paměťové karty, s adaptéry a malinkou čtečkou Kingston Mobility kit vážící pouhých pět gramů.

Ve vaší kabelce tak snad bude chybět už jenom tiskárna, kopírka, skener a skartovač. Nač se ale zatěžovat s papíry, když veškerá data máte uložená v počítači nebo na externí paměti. Celková váha kancelářského nákladu se přitom bude pohybovat od 1783 do 1856 gramů.

Flash disk Kingston DT Mini Slim Pink

Flash disk Kingston DT Mini Slim Pink

FOTO: Archiv firmy Kingston

SD karta a čtečka Kingston Mobility kit

SD karta a čtečka Kingston Mobility kit

FOTO: Archiv firmy Kingston