Otázka zní, jak motivy inspirované přírodou vybírat. Nechat se zlákat něčím na první pohled může znamenat šlápnutí vedle. V první řadě musíme dobře promyslet, zda máme novou květinovou věc k čemu nosit a čím doplnit.

Každé sluší něco jiného

Stejně jako jinými vzory a barvami, také florálním (květinovým) potiskem lze opticky korigovat postavu.


Spolehlivé je zvolit dezén, v němž převládá některá z našich oblíbených a osvědčených barev. Zpravidla pak nebude problém jej doladit a všestranně využít.

Menší a silnější postavě sluší drobné a střední potisky, raději s víc promíchanými barvami než příliš kontrastními. Lepší bývá jejich využití pouze v horní polovině těla.

Vyšší ženy by měly sáhnout po středním až velkém potisku. Pokud je opravdu hodně nápadný, opět raději jen na živůtku.

Protože provokativní vzor je první, na co padne oko, nepatří na partie, o jejichž nedostatcích dobře víme. Stal by se pouze zbytečným zdrojem vlastní nervozity.


Dost obtížné je odhadnout, zejména ve zralejším věku, zda se ve vybraném dezénu budeme cítit dobře. Pro ženu, která na sebe nerada upozorňuje, to tedy rozhodně nebude vzor příliš výrazný, přestože je módní.

O výsledku rozhoduje celek

K pestrému dezénu patří jednoduché střevíce a kabely v některé z barev, jež se v něm vyskytují. Velkou, svým způsobem roztříštěnou plochu je třeba něčím zklidnit. Tento úkol dokáže splnit také bižuterie, lehoučká módní šála, jednobarevný pásek, bolerko nebo vzdušná halenka přes dekoltované šaty.