A ačkoliv 75 procent dotázaných příslušnic něžného pohlaví odpovědělo, že by si v zájmu záchrany života cizího člověka ochotně oholilo hlavu, více než čtvrtina připustila, že by se přičinily o to, aby jejich nejlepší přítelkyně ztloustla, pokud by to jim samým zajistilo štíhlost.

Pokud jde o odvěké dilema, zda se vdát kvůli bohatství partnera, nebo jeho vzhledu, polovina respondentek ve věku od 18 do 24 let přiznala, že by dala přednost ošklivému muži, pokud by byl multimilionář.

Anketa provedená pro americkou televizní síť Oxygen, která se zaměřila na mladé ženy, také zjistila, že 88 procent žen ve věku 18 až 34 let by se v zájmu zachování přátelství snadno vzdalo mobilu, šperků a make-upu.

Dnešní ženy jsou velice nejisté a nestálé

"Tento průzkum je zajímavým rozborem dnešní ženy a toho, jak spojuje osobní image s tím, čeho si v životě cení," konstatovala Jenn Bermanová, psychoterapeutka a porotkyně nadcházející nové reality show kanálu Oxygen s názvem Pretty Wicked.

Jak nasvědčují některé výsledky ankety, dnešní ženy jsou složité osobnosti - jsou zároveň altruistické i materialistické, domýšlivé i nejisté, oddané i sebestředné, míní Bermanová.

Nejistotu žen může umocňovat všeobecně rozšířený názor, že mužům daleko více záleží na kráse než na inteligenci. Vyplývá to i z ankety, na níž odpovědělo 1763 čtenářů a čtenářek portálu Novinky.cz. Pouhých 4,6 procent hlasujících si myslí, že muži mají rádi inteligentní ženy. Že pouhá inteligence je málo si myslí 30,6 procent dotázaných a celých 62,2 procenta tvrdí, že muži se inteligentních žen bojí.