Hodí se i do společnosti

  • Bunda musí být lehká a pratelná. To je její největší výhoda oproti plášti.
  • Krátké bundičky rozšiřují postavu. Pokud si ale vezmeme třeba zlatou k jednoduchým večerním šatům a nezapneme ji, slouží jako paráda.

.:Elegantní prošívaný kabátek smetanové barvy se dá nosit s vázačkou i bez ní. Udržování choulostivé barvy není žádný problém, vše obstará pračka. Quelle, 1799 Kč/vlevo. Sportovní bunda je vybavena kapsami uzavíratelnými na zip. Quelle, 1599 Kč/vpravo.

  • Parka je prodloužený střih s tunýlkem v pase a nezřídka i ve spodním lemu. Takový utíkáček, který se vlastně hodí celý rok pro běžné nošení.
  • Nejlepší je volit formu s odepínací vložkou. Poslouží mnohdy i v létě.

.:Klasická bunda se zapínáním na olivky je nadčasové oblečení, které vydrží v šatníku několik let. Bonprix, 699 Kč

  • Výhodné jsou materiály lehce impregnované, odolné proti vodě, ale hlavně větru.

Vedou lesky blesky

Móda celkově září lesklými efekty, zejména novými typy saténu. Hitem jsou látky potahované, pružné, připomínající lakovanou kůži. Ale i ta je pochopitelně na přetřesu.

.:Krátký model v červené barvě. Denny Rose, 7200 Kč

Návrháři mluví o vlně nové klasiky, která dokáže vytvořit jednoduchý, ale přitažlivý vzhled. V barevnosti se objevuje jednak hodně bílé a pudrové pastely, na straně druhé výrazná oranžová, růžová, červená a modrá.

.:Krátký model, kterému se také říká motorkářský, je největším hitem. Má ovšem tu nevýhodu, že opticky rozšiřuje postavu. Denny Rose, 7200 Kč