Manolo Blahnik patří mezi absolutní obuvnickou špičku. Navrhuje nádherné a originální boty, jenž drasticky nepodléhají trendům a podtrhávají krásu ženy, hned několik sezón.

Manolo Blahnik:.Střevíc z poslední kolekce od Manola Blahnikafoto: Profimedia

Jeho hlavním cílem je tvořit boty, které dokonale podtrhují ženský look. Sám říká: „Považuji za vrcholnou drzost chtít od někoho tolik peněz za pár bot a příští rok je vyhlásit za nemoderní a nemožné. Lidi nejsou hloupí – vědí, co chtějí a měli by to dostat“.

Manolo Blahnik:.Elegance úzce spjatá s vysokou mírou originality, i to je Manolo Blahnik.foto: Novinky/Manolo Blahnik

Do povědomí lidí se boty od Blahnika dostaly především díky celebritám. Tzv. "Monolos" obouvala nejen Lady Diana, Kate Moss, Diana Ross, Naomi Campbell, nebo Victoria Beckham, ale dokonce i Marge Simpson v populárním seriálu Simpsonovi. Madonna se zase nechala slyšet, že boty od Blahnika jsou lepší než sex. Když nic jiného, tak prý alespoň víc vydrží na těle.Manolo Blahnik

:.Ruční a opravdu precizní práce zaručuje nejen krásu navenek, ale také vysokou míru pohodlnosti.

Díky Sexu ve městě se boty od Blahnika staly kultovní záležitostí

Jméno Blahnik se v seriálu objevovalo tak často, že ho mnozí považovali za pátou postavu. Asi nejznámější se stal výrok hlavní postavy Carrie, když se na ulici bránila zloději: "Můžete mi vzít mou bagetu od Fendiho, můžete mi vzít prsten a hodinky, ale neberte mi mé boty od Manola!“.

Manolo Blahnikfoto: Novinky/Manolo Blahnik

Některé jeho boty připomínají obuv nošenou členy královské rodiny na začátku století. Nebojí se tvrdit:„Dívám se zpět očima Marcela Prousta“ a spojuje styly královny Neapolské z doby Bourbonů a Rakouské císařovny Alžběty.

Manolo BlahnikManolo Blahnikfoto: Novinky/Manolo Blahnik
Mnozí lidé ze světa módy obdivují především kolekce futuristického vzoru. Jedná se o „vycházkové boty s malými patami“. Podle autora právě tyto boty mají malou výhodu. Část této výhody vychází z barev, jež jsou čas od času v kontrastu.

Manolo Blahnikfoto: Profimedia

Monolo Blahnik vlastní na tisíce luxusních párů, jeden vzorek od všech bot, které kdy navrhl.

Manolo Blahnik

foto: Profimedia