Podle psychiatričky Sue Baileyové z University of Central Lancashire se mladé rváčky stávají často matkami ještě před dosažením plnoletosti a jejich vztah bývá provázen fyzickým násilím. "Jako matky jsou velmi roztěkané a většina z nich má tendenci k mateřské podrážděnosti. Reagují na podněty dítěte neadekvátně," prohlásila Baileyová na konferenci v Glasgow.

Podle lékařky je důležitá prevence násilí. "Takové mladé matky potřebují pochopit a pomoci. Stejnou měrou ale musíme pomáhat také jejich mužským, mnohdy nedospělým protějškům," zdůraznila Baileyová. Podle ní jsou nevyzrálé dívky s chutí rvát se vlastně nešťastní jedinci, kteří svou agresivitou vyjadřují volání o pomoc.

"Děti matek, které se v dětství a během dospívání často rvaly, bývají velmi náchylné k infekčním onemocněním a zraněním. Dopad na celou společnost a sociální systém je vysoký," varovala dále Baileyová.

Odborníci se shodli na významu prevence a pomoci těmto nezletilým matkám se sklony k agresivitě. Vhodnou intervencí je totiž možné ochránit před podobným osudem generaci jejich dětí.