Amy Kempelová si během svého života, kdy se s manželem snažili o početí potomka, prošla skutečným peklem. Celkem čtyřikrát potratila, navíc se oba manželé museli vyrovnat s těžkou životní zkušeností, když jim zemřeli jejich synové – dvojčata –, kteří se narodili předčasně ve 22. týdnu těhotenství. I přes velkou bolest a strach, zda se jim nějaký vlastní potomek vůbec narodí, se nakonec dočkali dvou krásných dcer – nyní roční a tříleté.

Když se Amy po nějaké době opět podařilo otěhotnět, doufali, že se jejich třetí potomek narodí v pořádku. Jaké ale bylo jejich překvapení, když zjistili, že místo jednoho dítěte čekají paterčata.

Vzhledem ke zdravotnímu stavu Amy, která měla kvůli potížím s děložním hrdlem problém donosit dítě, se oba manželé hned zpočátku zajímali o to, zda mají jejich děti vůbec nějakou šanci na donošení a život. Celou situaci jim navíc neulehčoval fakt, že jejich zdravotní pojišťovna nehradila péči speciálního lékaře, který se zaměřuje na vícečetné porody. Pojišťovna jim dokonce radila, aby si manželé nechali pomocí speciálního zákroku snížit počet plodů, aby byla šance na donošení zbývajících vyšší. Oni se ale rozhodli nechat si všech pět dětí a podstoupit rizika s tím spojená.

Vše nakonec dopadlo dobře. Všech pět dětí – tři chlapci a dvě dívky – se narodilo zdravých císařským řezem ve 27. týdnu těhotenství.

Zveřejnil(a) Megan Trant Photography dne 23. leden 2018

Amy a Chad Kempelovi se svými dcerami 

Kvůli nízké porodní váze byly všechny děti umístěny na neonatální jednotku intenzivní péče, kde zůstanou zhruba 10 týdnů, než si je rodiče budou moci odvézt domů.

„Zatím je vše v pořádku. Nemají žádné velké komplikace, hladina kyslíku je dobrá. Skeny mozku ukázaly, že je vše v pořádku a že jsou děti zdravé,” cituje server Independent vyjádření šťastného otce.

QUINTUPLETS! Chad and Amy Kempel are now officially a family of nine. Amy Kempel gave birth to quintuplets; three boys...

Zveřejnil(a) FOX 29 dne 12. leden 2018

Manželům se ke dvěma dcerám narodilo pět dalších dětí.

Pokud vše půjde dobře, mohli by se Lincoln, Noelle, Grayson, Preston a Gabriella dostat domů počátkem března. Šťastní rodiče s nimi do té doby chtějí trávit tolik času, kolik jen bude možné.

„Až budeme doma, bude to chaos – ale vítaný chaos. Vše v domě se určitě obrátí vzhůru nohama. Právě teď se ale soustředíme na každý jednotlivý den,” dodal šťastný otec nyní už sedmi dětí.