Alfou a omegou šatníku malých i odrostlejších je promyšlená skladebnost, umožňující průběžné doplňování a kombinování po částech. Směrodatná není samozřejmě jenom paráda, ale také funkční vlastnosti.

New Yorker, 369 Kč.: Pásek s hravými motivy udělá dětem radost.foto: Právo/Archiv New Yorker

Výdobytkem v dětském oblečení jsou výrobky s ochranným faktorem 50+. Svou funkci neztrácejí ani po vyprání nebo ve vlhkém stavu. Znamená to, že děti mohou pobýt na slunci padesátkrát déle než v běžné bavlně.

Přestože je odívání pro nejmladší generaci odrazem módy dospělých, určité dětské prvky by chybět neměly. Styl stará - mladá není to nejlepší.
I pro děti je na některé oděvní součásti módní černá, vždy však s barevným doplňkem.

New Yorker, 169 Kč .: Děti nosí šperky - vždy ale s ohledem na věk. foto: Právo/Archiv New Yorker

V dívčí paletě opět převažují růžová, červená, bílá a modrá. Klukům by se mohla líbit hnědá s oranžovou nebo modrá s šedou.

Jak kupovat boty

Nejhorší bývá strefit se do správné velikosti, která se za rok mění až třikrát. Rozhodující je nejen délka bot, ale také jejich šířka. Je-li přehnaná, noha klouže do špičky, kde vzniká nežádoucí tlak na prsty. Příliš úzká zase omezuje krevní oběh. Před prsty by mělo zůstat v botě 10 až 15 milimetrů. Polovina z toho je rezervou pro volný pohyb prstů při chůzi, druhá pro růst nohy.

Skechers, 500 Kč..: Dětská obuv v moderních barváchfoto: Právo/Archiv Sketchers

V dívčí obuvi letos dominují pestrobarevné modely s převládající bílou, chlapcům ponechali návrháři uzavřenou klasiku, která je pro aktivní pohyb nejlepší.