Hlavní obsah
Chytré hodinky mají často funkci GPS a disponují dovednostmi fitness náramků. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Zařaďte do svého života více pohybu. Chytří pomocníci vám pomohou

Ačkoli řada z nás vstupovala do nového roku s řadou předsevzetí týkajících se změny životního stylu, jen málokdo je začal dodržovat hned v lednu. Jenže najednou je konec února, a to znamená nejvyšší čas začít měnit sliby v realitu. Využijte ve svůj prospěch moderní technologie, jež vám pomohou dosáhnout zdravého života či vysněné postavy!

Chytré hodinky mají často funkci GPS a disponují dovednostmi fitness náramků. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Zařaďte do svého života více pohybu. Chytří pomocníci vám pomohou

Není žádným tajemstvím, že podmínkou zdravého životního stylu (a také štíhlého těla) je vyvážená strava v kombinaci s dostatkem pohybu. A zatímco změna jídelníčku nebývá pro řadu lidí až takový problém, se zařazením pravidelného pohybu do dnešního hektického života to bývá horší. Naštěstí nám mohou pomoci moderní technologie!

Krůček po krůčku

Řada lidí, kteří touží pro svůj organismus něco udělat, vlastně nějak netuší, jak s pohybem začít. Už i proto, že jejich představa o vlastní fyzické kondici se s realitou dost míjí. A tak namísto postupného zařazování pohybu do života „naběhnou“ do posilovny, se kterou se po dvou týdnech naprostého vyčerpání rozloučí.

Pokud opravdu celý den jen sedíte a žádnému sportu se nevěnujete, hrozí, že přepálíte-li začátek, nebudete mít motivaci ani chuť v pohybu pokračovat. A tak začněte zvolna. Spoustě z nás by již pomohlo, kdybychom mnohem více chodili.

Ostatně chůze je pohyb člověku zcela přirozený, s minimem negativních dopadů na tělo. Ideálně bychom každý den měli ujít 10 tisíc kroků (minimum je pak 6 tisíc kroků). Že nemáte představu, co to znamená v praxi a kolik kroků vlastně denně uděláte? Pak je nejvyšší čas pořídit si krokoměr.

Ideální je krokoměr na ruku, který budete mít stále s sebou, případně hodinky s krokoměrem (ty začali výrobci nabízet také v dámské variantě). Začátečníkům bude jistě stačit jednoduchý krokoměr, jenž změří počet kroků, případně spočítá spálené kalorie a změří ušlou vzdálenost či čas, který chůzí strávili.

Náročnější uživatelé pak mohou investovat do pokročilých krokoměrů, které umožňují například propojení s počítačem a zaznamenávají vaše pokroky. Pokud si nejste při výběru jisti, nechejte si poradit, případně se podívejte na nejoblíbenější nebo nejprodávanější krokoměry.

Oblíbené jsou poslední dobou také fitness náramky, jež nabízejí funkce krokoměru a doplňují je o další užitečné vlastnosti (např. GPS, měření doby spánku apod.), nebo takzvané sporttestery. Ty dokonce dokážou fungovat jako jakýsi osobní trenér, který nejen zaznamená všechny vaše výkony a pokroky, ale navíc vám naplánuje další trénink.

Tipy na nejlepší pomocníky pro sport a hubnutí pro muže

03_unor_Zbozi_Hubnuti a pohyb_1

1. Polar Vantage V, od 6 390 Kč
2. Garmin Vivoactive 3 černý, od 5 300 Kč
3. Sigma PC 15.11, od 800 Kč
4. Huawei Band 3 Pro, od 1 750 Kč
5. Tanita BC-545N, od 4 290 Kč
6. Amix MuscleCore Nitro BCAA 500 g, od 836 Kč
7. Nutrex Lipo 6 Black 120 kapslí, od 549 Kč
8. EXTRIFIT Carni Liquid 120 000 mg 1000 ml, od 369 Kč

Chytrý pomocník po ruce

Jako „strážce“ svého pohybu můžete využít například i svůj mobilní telefon. Některé mají krokoměr v základním vybavení, u jiných stačí stáhnout si příslušnou aplikaci. Nicméně ne vždy máme telefon v ruce či kapse, když se zrovna pohybujeme, a tak není měření tak přesné.

Výhodnější jsou z tohoto hlediska chytré hodinky, které mají často funkci GPS a disponují dovednostmi fitness náramků. Zatímco dříve nebyla nabídka chytrých hodinek na trhu tak široká, především co se designu týče, dnes si bez problému vybere každý – najdete modely elegantní i sportovní, pánské i dámské chytré hodinky.

Vzhledem k tomu, že s nadváhou či obezitou dnes bojuje i stále více dětí, pamatovali výrobci také na ně. A tak pohodlně seženete i dětské fitness náramky nebo dětské chytré hodinky.

Mimochodem, chytré hodinky pro děti s GPS mají i řadu dalších funkcí, jež ocení především rodiče. Mají totiž možnost nejen sledovat, kde se jejich ratolest nachází, ale také jí vytyčit oblast, již by neměla opustit (v opačném případě dostane rodič upozornění). Navíc takové hodinky nahrazují mobilní telefon, takže jsou rodiče s potomky neustále ve spojení a hodí se i pro děti, jež by ještě mobil neuměly ovládat.

Tipy na nejlepší pomocníky pro sport a hubnutí pro ženy

03_unor_Zbozi_Hubnuti a pohyb_2

1. Xiaomi Huami Amazfit Bip, od 1 545 Kč
2. Samsung Galaxy Watch 42 mm, od 6 260 Kč
3. Honor Band 4 Crius-B19, od 1 052 Kč
4. Helmer LK 702, od 1 470 Kč
5. Huawei AH100, od 610 Kč
6. ETA Vital Trainer 7780 90000, od 1 390 Kč
7. Nutrend Deluxe Protein Bar 60 g, od 27 Kč
8. Dragon Superfoods Bio Proteinový koktejl 450 g, od 450 Kč

Jen pohyb nestačí

Ačkoli je pohyb při snahách o zdravý životní styl a hubnutí klíčový, pokud se nezamyslíte i nad svým stravováním, nejspíš se velkých úspěchů na cestě za vysněnou postavou nedočkáte.

Cílem není jen omezit nadměrný počet kalorií, ale také na talíř zařadit kvalitní potraviny – zeleninu, ovoce, složité sacharidy a také kvalitní proteiny, jež jsou základním „stavebním kamenem“ pro naše svaly.

Pomocníky mohou být i nejrůznější doplňky stravy či výživové doplňky, jež podpoří metabolismus, případně tělu dodají živiny potřebné k efektivnímu nakládání s energií a tvorbě svalové hmoty. Oblíbené jsou nejrůznější spalovače tuku či vitaminové a bylinné doplňky.

Nejen sportovci využívají proteinové tyčinky nebo poslední dobou tolik populární proteinové nápoje. Ty totiž dokážou pomoci i při hubnutí – dodají tělu bílkoviny, ale nezvýší přitom zásadně příjem kalorií.

Poslední dobou se můžete často setkat také s BCAA nápoji či prášky. Za touto zkratkou se skrývají aminokyseliny s rozvětveným řetězcem (z anglického branched chain amino acids), jež patří mezi rozšířené výživové doplňky při sportu či hubnutí. Zajišťují totiž – zjednodušeně řečeno –, že tělo při namáhavém pohybu nebo dietě „nespaluje“ svaly, ale právě aminokyseliny.

Abyste mohli pozorovat a zaznamenávat dopady nového, zdravějšího životního stylu na své postavě, pořiďte si kvalitní osobní digitální váhu. Úbytek hmotnosti (společně s centimetry v problémových partiích) je totiž jedním z prvních ukazatelů, že naše snahy vedou skutečně k úspěchu. Nicméně samotná číslice na váze ještě nemusí být zcela vypovídající.

Pokud toužíte po podrobnějších informacích, investujte do osobní digitální váhy s měřením tuku a vody v těle. Některé modely dokážou analyzovat také podíl svalů v těle, spočítat váš BMI a ukládat tyto informace do paměti. Získáte tak na cestě za splněním svého předsevzetí dalšího spojence.

Tento článek podporuje službu Zboží.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků