Hlavní obsah

Zřícení textilky v Bangladéši si vyžádalo už přes 400 obětí

Dháka

Pád osmipatrové textilky v Bangladéši si podle poslední bilance vyžádal už 402 oběti, uvedla ve středu agentura AFP. Počet může překročit i 500, protože 149 lidí je nadále nezvěstných. Budova se zřítila před týdnem. Majitelé továren nutili dělníky nastoupit do práce, i když se na stavbě objevily praskliny.

Foto: Andrew Biraj, Reuters

Ženy čekají na zprávy o příbuzných u zdi s podrobnostmi o nezvěstných.

Článek

Novou bilanci počtu obětí potvrdil mluvčí armády, která vede záchranné práce. Generál dodal, že seznam nezvěstných sestavený místními úřady potvrdil starosta dhácké čtvrti Savar, kde továrna stála.

Počet nezvěstných je nyní nižší, protože se ukázalo, že některá jména se v něm opakovala. I tak ale jde o největší tragédii v dějinách bangladéšského průmyslu.

Armáda spolu se záchranáři už odstranila 350 tun z 600 tun trosek.

Foto: Andrew Biraj, Reuters

Záchranáři pátrají po nezvěstných dělnících mezi bloky betonu

V budově Rana Plaza bylo pět textilních továren, většina z nich dodávala textil velkým západoevropským řetězcům Primark a Mango. [celá zpráva]

Pád vyvolal bouři protestů obyvatel. Na prvního máje demonstrovalo v ulicích Dháky až 20 000 lidí. Někteří kráčeli s transparenty vyzývající: „Pověste vrahy, pověste majitele továren.“

Foto: Stringer/bangladesh, Reuters

Textilní dělníci protestují v Bangladéši

Lidé už dříve požadovali trest smrti pro majitele budovy, politika Mohammada Soheje Ranu, který stojí v čele mládežnického křídla vládnoucí Lidové ligy. Rana po pádu budovy zmizel, ale byl dopaden na indicko-bangladéšských hranicích. [celá zpráva]

Reklama

Související články

Výběr článků

Načítám