Hlavní obsah
 

Zemětřesení v Japonsku si vyžádalo tři mrtvé včetně devítileté dívky

Nejméně tři mrtvé a více než 200 raněných si v pondělí ráno vyžádalo silné zemětřesení o síle 6,1 stupně v prefektuře Ósaka na západě Japonska. Uvedly to místní úřady a média. Zemětřesení, jehož intenzitu úřady původně odhadovaly na 5,9 stupně, napáchalo také materiální škody. Nebylo však vydáno varování před vlnou tsunami, informovala agentura DPA.

 
Zemětřesení v Japonsku si vyžádalo tři mrtvé včetně devítileté dívky

Podle místních úřadů jsou oběťmi dva muži starší 80 let a devítiletá dívka. Média uvedla, že dívku uvěznila zřícená zeď na plovárně v obci severně od města Ósaka. Úřady ale podrobnosti zatím nesdělily.

Otřesy, které zasáhly druhé největší japonské město Ósaka a okolí, podle veřejnoprávní televize NHK zranily více než 200 lidí.

Následky zemětřesení ve městě Takatsuki v prefektuře Ósaka

Foto: Keiji Uesho, ČTK/AP

Narušen nebyl provoz jaderných elektráren v regionu. Jak je ale v podobných případech obvyklé, byl přerušen provoz vysokorychlostních vlaků. Zastaveny byly také výrobní linky v některých továrnách.

Škody po zemětřesení v japonském městě Ibaraki

Foto: Yosuke Mizuno, ČTK/AP

Ohnisko otřesů leželo v hloubce deseti kilometrů na severu prefektury Ósaka. Podle agentury AP otřesy rozbíjely sklo, praskal beton i asfalt na silnicích a také se zřítily části některých budov. Televize rovněž přinesly záběry zboží vysypaného na podlahách obchodů. Bylo vidět také popraskané vodní potrubí a vznícené domy.

Japonský premiér Šinzó Abe uvedl, že vláda zjišťuje rozsah škod a zdůraznil, že nejvyšší prioritu má bezpečí obyvatel.

Zřícená svatyně v Ibaraki v prefektuře Ósaka

Foto: Yosuke Mizuno, ČTK/AP

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků