Hlavní obsah
Jihoafrická policie. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Za znásilnění a rozpárání břicha mladé dívky padl v JAR doživotní trest

Na doživotí poslal v pátek soud v Jihoafrické republice 21letého muže, který letos v únoru znásilnil a brutálně zavraždil 17letou dívku. Johannes Kana rozpáral Anene Booysenové břicho a nechal ji svému osudu pohozenou v jámě na staveništi. Když ji našli, ještě žila.

Jihoafrická policie. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Za znásilnění a rozpárání břicha mladé dívky padl v JAR doživotní trest

Booysenová zemřela po převozu do nemocnice v Kapském Městě. Před smrtí řekla, že se stala obětí napadení pěti nebo šesti mužů. Policie původně vyšetřovala tři muže, Kana však byl nakonec jediný obviněn. Přiznal znásilnění, odmítl ale, že by mladou ženu napadl nožem.

Soud ve městě Swellendam mu uložil dva doživotní tresty. Vězení do konce života bez možnosti propuštění požadovala prokuratura, uvedla BBC.

Ačkoliv je násilí na ženách v Jihoafrické republice z nejrozšířenějších na celém světě, únorová událost na staveništi ve městě Bredasdorp nedaleko bydliště Booysenové národ šokovala. Prezident Jacob Zuma útok označil za „šokující, krutý a naprosto nelidský“ a soudy vyzval, aby za sexuální zločiny udělovaly ty nejtvrdší tresty.

Jen za loňský rok bylo jihoafrické policii nahlášeno 64 000 nařčení ze znásilnění. Podle úřadů je každé tři minuty v zemi znásilněno dítě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků