Hlavní obsah
 

V Severní Koreji zatkli údajné špióny z Jihu

Severní Korea v pátek oznámila zatčení dvou jihokorejských občanů podezřelých ze špionáže. Muži z čínského města Tan-tung na hranici s KLDR podle státních sdělovacích prostředků pracovali na očernění komunistického státu. Jižní Korea považuje obvinění za nepodložené a žádá propuštění zatčených.

 
V Severní Koreji zatkli údajné špióny z Jihu

Dvojice se podle KLDR „horlivě zapojila do očerňovací kampaně amerických imperialistů a loutkové skupiny zrádců za účelem izolace a odstavení Korejské lidově demokratické republiky v mezinárodní aréně“.

Jihokorejci podle úřadů shromažďovali informace o „stranických, státních a vojenských tajemstvích“. Jeden z nich navíc čelí obvinění z vedení náboženské propagandy, protože údajně organizoval podzemní církevní sbor.

Hrozí jim tvrdé tresty.

Jeden ze zatčených Jihokorejců (uprostřed) na televizním záběru

Foto: ČTK/AP

Misionář dostal doživotí

Jižní Korea zatčení odsoudila. „Je politováníhodné, že Sever vznáší taková nepodložená tvrzení. Důrazně vyzýváme k jejich rychlému propuštění a vydání do vlasti,“ uvedl Soul.

Související témata:

Věž čučche se sochou dělníka, rolníka a představitele inteligence

Foto: Profimedia.cz

V Soulu se mísí historie se aktuálními trendy

Foto: Alex Švamberk, Novinky

Washingtonský památník obětem války v Koreji

Foto: Tomáš Reiner, Novinky

Severokorejci loni poslali na doživotí do vězení jihokorejského misionáře za špionáž a za to, že tajně vedl skupinu věřících.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků