Hlavní obsah

V Melbourne vjel řidič autem do davu lidí. Drogy a psychické potíže, uvedla policie

V centru australského Melbourne vjelo ve čtvrtek auto do lidí. Podle policie šlo o úmyslný čin řidiče. Ten je afghánského původu, ale na terorismus zatím nic neukazuje. Čtrnáct lidí bylo zraněno, někteří jsou ve vážném stavu. Řidič a jeden další muž byli zatčeni.

V Melbourne vjel řidič autem do davu lidí. Drogy a psychické potíže, uvedla policie

Nehoda se stala v půl páté odpoledne místního času na rušné ulici Flinders Street ve středu města poblíž zastávky, kde lidé přecházejí cestu.

Jeden ze svědků vylíčil rozhlasové stanici 3AW, že „lidé létali všude okolo“. Jiný uvedl, že auto jelo rychle, možná 80 kilometrů v hodině.

Řidič bílého suzuki SUV byl zatčen a odveden k výslechu. Policie sdělila, že zatkla ještě druhého muže. Svědectví z místa hovoří o tom, že v autě seděli dva muži.

Policie mluví o drogách a duševních potížích

Podle vyšetřovatelů šlo o úmyslný čin, obvinění ale zatím nevznesli.

Motiv pachatele či pachatelů ještě nebyl s jistotou potvrzen. Na to, že by šlo o teroristický útok, však zatím dosavadní důkazy neukázaly, oznámila policie. Ta také podle serveru BBC potvrdila, že řidič je Australan afghánského původu.

Policejní vyšetřovatel Shane Patton řekl, že příčinou jsou spíše drogy a duševní potíže. Vyloučil, že by mělo jít o teroristický útok tvz. osamělého vlka.

Na videu zveřejněném serverem Daily Mail je vidět vousatý muž v bílém triku, jak leží nehybně na okraji silnice a lidé u něj ho probírají fackami. Podle listu ho s jeho společníkem lidé vytáhli z auta, jemuž se aktivovaly airbagy.

Vyšetřovatelé na místě incidentu

Foto: Uncredited, ČTK/AP

Záchranáři na místě ošetřují zraněné.

Foto: Social Media, Reuters

Policie na Flinders Street

Foto: Stringer, Reuters

Mezi zraněnými je i jedno dítě.

Policie uzavřela okolí včetně přilehlých obchodů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků