Hlavní obsah
Trosky helikoptéry Foto: Yohei Kanasashi, ČTK/AP

V Japonsku se zřítil vrtulník, všech devět lidí na palubě zahynulo

Všech devět členů posádky záchranářské helikoptéry při nedělní havárii v japonské prefektuře Nagano zemřelo. V pondělí to podle serveru Japan News potvrdily místní úřady. Vrtulník se zřítil při nácviku záchranné operace. Na palubě bylo sedm hasičů, technik a pilot, který měl nalétáno 5 100 letových hodin. Příčina tragédie zůstává nejasná.

Trosky helikoptéry Foto: Yohei Kanasashi, ČTK/AP
V Japonsku se zřítil vrtulník, všech devět lidí na palubě zahynulo

Helikoptéra záchranného sboru prefektury Nagano nacvičovala záchranu horolezců v ohrožení, narazila přitom ale do svahu hory Hačibuse, asi 250 kilometrů severozápadně od metropole Tokia.

Smrt tří lidí byla potvrzena již v neděli, pak ale muselo být pátrání přerušeno kvůli špatnému počasí, napsala ČTK. Šest těl bylo objeveno pod trupem vrtulníku, řekl agentuře AFP mluvčí policie.

Pátrací týmy našly trosky stroje ve výšce téměř 2 tisíc metrů nad mořem.

Foto: Daisuke Suzuki, ČTK/AP

Posádka se měla ozvat po přistání v neděli ve 13:53 místního času, rádiový kontakt už ale nenavázala. Ve 14:37 proto bylo vyhlášeno pátrání a v 15:10 pátrací týmy našly ve výšce téměř dvou tisíc metrů nad mořem trosky.

Příčina neštěstí zůstává nejasná, protože stroj prošel běžnou předletovou kontrolou, pilot nehlásil žádné potíže a počasí bylo příznivé.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků