Hlavní obsah
Ozbrojené jednotky před kavárnou v bangladéšské Dháce Foto: Uncredited, ČTK/AP

V bangladéšské restauraci neútočil Islámský stát, tvrdí úřady

Za útokem na restauraci v bangladéšské metropoli Dháce nestál podle tamního ministerstva vnitra tzv. Islámský stát, ale místní radikálové. Páteční útok skupiny ozbrojenců si vyžádal 28 obětí.

Ozbrojené jednotky před kavárnou v bangladéšské Dháce Foto: Uncredited, ČTK/AP
V bangladéšské restauraci neútočil Islámský stát, tvrdí úřady

"Byli to členové radikální islámské skupiny Džumatul Mudžáhidín. Neměli žádnou vazbu na Islámský stát," řekl agentuře AFP ministr vnitra Madžudín Khan Alamgir.

Útočníci podle něj pocházeli z lepších rodin a vystudovali dobré školy. Džihádisty se stali, "protože se to stalo módou," dodal ministr.

Skupina Džumatul Mudžáhidín (Shromáždění svatých bojovníků) je v Bangladéši zakázaná od roku 2005, kdy provedla řadu smrtelných atentátů.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Policie osvobodila rukojmí v Dháce

Video: Reuters

Ke krvavému útoku, po kterém v zemi panuje dvoudenní státní smutek, se krátce po něm přihlásila radikální organizace Islámský stát. Bangladéšská vláda podle AFP tradičně popírá přítomnost nějaké mezinárodní islamistické skupiny v zemi, zvláště IS.

Bangladéšská policie zveřejnila jména a fotografie šesti útočníků, které zabili příslušníci protiteroristického komanda. Sedmého atentátníka, kterého zatkla, nyní policie vyslýchá.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků