Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Safari Park Dvůr Králové Jan Stejskal

Úřady v Hongkongu zabavily desítky kilogramů nosorožčích rohů

Hongkongské úřady zabavily 82,5 kilogramu nosorožčích rohů v celkové hodnotě převyšující dva milióny amerických dolarů (téměř 46 miliónů korun). Jde o největší množství, jaké se na tomto Čínou kontrolovaném území podařilo zabavit za posledních pět let, informoval zpravodajský server Channel News Asia.

Ilustrační foto Foto: Safari Park Dvůr Králové Jan Stejskal
Úřady v Hongkongu zabavily desítky kilogramů nosorožčích rohů

Kontraband objevili celníci v kontejneru, který připlul z Jihoafrické republiky a byl deklarován jako "automobilové díly". Rentgen ale odhalil podezřelý obsah.

Letos už hongkongské úřady zabavily 40 kilogramů nosorožčích rohů, 8,3 tuny šupin luskounů a více než 1000 sloních klů. Bývalá britská kolonie je jedním z hlavních tranzitních bodů pro nelegálně pašovaná zvířata či části jejich těl. Přes Hongkong proudí vše od žraločích ploutví a částí těl tygrů až po nosorožčí rohy a slonovinu. Cílovou destinací je obvykle pevninská Čína.

Většina těchto zásilek je určená pro využití v čínské tradiční medicíně. Například nosorožčí rohy údajně léčí cokoli od rakoviny až po kocovinu, přestože je tvoří pouze zrohovatělý keratin - tedy stejná látka, jaká je například v lidských nehtech.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků