Hlavní obsah
České dívky Hana a Antonie unesené v Pákistánu Foto: http://www.hankaatoncadomu.com/

Únosci Češek v Pákistánu mlčí, úřady o nich nic neví

Pákistánské ministerstvo vnitra nemá dosud žádné informace o navázání kontaktu s únosci dvou českých turistek a případné žádosti o výkupné. Uvedl to v neděli pákistánský server dnd.com. Zpráva o únosu dvou mladých žen skupinou ozbrojenců v pákistánské provincii Balúčistán přišla ve středu, od té doby nejsou nové informace o jejich osudu.

České dívky Hana a Antonie unesené v Pákistánu Foto: http://www.hankaatoncadomu.com/
Únosci Češek v Pákistánu mlčí, úřady o nich nic neví

Nejmenované zdroje z pákistánského ministerstva vnitra, na které se server odvolává, ale zmínily možnost, že únosci by mohli navázali kontakt přímo s českými úřady. Připomínají v této souvislosti případ loňského únosu švýcarského páru, kdy se únosci spojili s rodinami zajaté dvojice a úřady ve Švýcarsku.

České úřady ale dosud nikdo kontaktoval, řekla mluvčí českého ministerstva zahraničních věcí Johana Grohová. "Pokračuje se v pátrání, sbírají se informace, ale žádný zlom ve smyslu, že by únosci někoho kontaktovali, nebo se objevila nějaká stopa, zatím bohužel nenastal," uvedla mluvčí.

Češky, kterým je kolem 25 let, přijely do Pákistánu ze sousedního Íránu jako turistky. Cílem jejich cesty byla Indie. Z místa únosu je skupina osmi až deseti ozbrojenců odvezla terénním automobilem. Únosci sebou vzali i policistu, jenž ženy doprovázel, později ho ale z auta vysadili a ponechali si jeho zbraň.

K činu se zatím nikdo nepřihlásil, a není tak ani znám jeho motiv. Podobné incidenty jsou v oblasti ale poměrně časté a hlavním cílem pachatelů bývá výkupné.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků