Hlavní obsah

Tajfun Wipha si vyžádal 9 obětí, na Mexiko míří další hurikán

Tajfun Wipha, který ve středu zasáhl okolí Šanghaje, si podle čtvrteční bilance vyžádal devět mrtvých. Tři lidé jsou pohřešovaní.

Tajfun Wipha si vyžádal 9 obětí, na Mexiko míří další hurikán

Agentura Nová Čína zveřejnila aktuální bilanci obětí. Pět osob zahynulo při sesuvech podmáčené půdy v provincii Če-ťiang, sousedící s Šanghají, další dva lidi zabil elektrický proud, když se snažili zabezpečit své domy v provincii Ťiang-su. Už dříve zabil elektrický proud jednoho obyvatele Šangaje a v na Tchaj-wanu zahynul stavební dělník při pádu z lešení.

Wipha zničila tisíce domů a přerušila dodávky elektřiny více než stovce měst a obcí. Předběžné odhady mluví o škodách ve výši 638 miliónů dolarů.

Z pobřežních a zatopených oblastí a z nepříliš bezpečných domů v Šanghaji a dalších postižených městech bylo kvůli tajfunu evakuováno celkem 2,7 miliónu lidí.

Ve středu tajfun Wipha zeslábl na tropickou bouři, která se přesunula nad východočínskou provincii Šan-tung. Má dále postupovat přes Žluté moře ke Korejskému poloostrovu.

Další hurikán u Mexika

Tropická bouře Ivo, která se zformovala u tichomořských břehů Mexika, přerostla v noci na čtvrtek v hurikán první kategorie na Saffirově-Simpsonově škále. Informovalo o tom americké středisko pro hurikány v Miami. Oko hurikánu Ivo, který provázejí větry o rychlosti 120 kilometrů za hodinu, se nachází 800 kilometrů jižně od letoviska Los Cabos a směřuje k mexickému poloostrovu Baja California. Zasáhnout by ho měl počátkem příštího týdně, do té doby, ale zřejmě zase zeslábne.  

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků