Hlavní obsah
Jedno z dětí zraněných při útoku v Niarobi Foto: Gazelle Johnathan , Reuters

Somálský Šabáb se za invazi Keni pomstil atentátem na kostel

Devítiletý chlapec zemřel a šest dalších dětí je podle BBC v kritickém stavu poté, co se stal v neděli kostel v keňském hlavním městě Nairobi terčem útoku granátem. Policie z útoku podezřívá sympatizanty somálského islamistického hnutí Šabáb.

Jedno z dětí zraněných při útoku v Niarobi Foto: Gazelle Johnathan , Reuters
Somálský Šabáb se za invazi Keni pomstil atentátem na kostel

Terčem útoku se stal anglikánský kostel svatého Polykarpa na okraji metropole. Agentura Reuters uvedla, že děti se tam účastnily nedělní školy. Část zranění dalších osob padla na vrub panice, která po výbuchu v kostele propukla.

Neznámí pachatelé v posledních několika týdnech několikrát zaútočili na kostely v Keni. K incidentům se nikdo nepřihlásil, ale panuje přesvědčení, že šlo o odvetu za vojenskou intervenci keňské armády v sousedním Somálsku proti tamní islamistické milici Šabáb.

Přičítá se jim i poslední útok. "Máme podezření, že za touto explozí mohou stát sympatizanti Šabábu."

Keňa v Somálsku od léta postupovala k přístavu Kismayo, ale nedokázala se k němu dostat, protože cesty byly zaminované. Nakonec se v něm v noci na pátek vylodila a radikálové ze Šabábu se stáhli. [celá zpráva]

Většina útoků na křesťanské kostely se uskutečnila blíže k somálským hranicím, v červenci si například vyžádaly patnáct mrtvých ve města Garissa.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků