Hlavní obsah
 

Sierra Leone vyhlásila krizový stav kvůli ebole

Prezident Sierra Leone vyhlásil v zemi krizový stav kvůli epidemii eboly. Ernest Bai Koroma podle BBC uvedl, že v epicentrech byla vyhlášena karanténa. Nařídil bezpečnostním složkám, aby dohlížely na její dodržování.

 
Sierra Leone vyhlásila krizový stav kvůli ebole

Prezident Sierry Leone také oznámil, že kvůli zdravotní krizi zrušil svou účast na summitu USA-Afrika, který bude příští týden ve Washingtonu.

Sierra Leone zavedla přísná opatření den po Libérii. Ta vyhlásila karanténu v několika vesnicích a městech v oblasti Lofa, která hraničí s Guineou i Sierrou Leone. Další obce pod karanténou se nacházejí v okolí hlavního města v oblastech Montserrado a Bomi.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Lékaři odebírají vzorky krve pro testy na přítomnost viru eboly u pacientů v nemocnici ve městě Kenema v Sieře Leone

Foto: Reuters

V rámci nového akčního plánu boje proti viru eboly uzavře Libérie všechny školy a školská zařízení. Vládní úředníci, bez kterých se státní správa obejde, dostanou údajně povinné třicetidenní volno.[celá zpráva]

Foto: David Ryneš, Yahoo Maps

Epidemie eboly si vyžádala přes 670 obětí, z toho 224 v Sieře Leone. Nemoci podlehl i lékař Sheik Umar Khan, který s ní v zemi vedl boj.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků