Hlavní obsah
Oksana Vojevodinová v době své modelingové kariéry Foto: Profimedia.cz

Ruská „popelka“ zahoupala politickými poměry v Malajsii

Jako z pohádky působil příběh prosté ruské dívky Oksany, která se loni provdala za pravého malajsijského krále. Ten však letos překvapivě abdikoval a média spekulují, zda je za královským rozmarem „popelka“ z Východu.

Oksana Vojevodinová v době své modelingové kariéry Foto: Profimedia.cz
Ruská „popelka“ zahoupala politickými poměry v Malajsii

O sňatku modelky a Miss Moskvy Oksany Vojevodinové (25) a krále Muhammada V. (49) ruská média psala jako o „svatbě roku“. Honosnou veselku uspořádal pár loni v listopadu v luxusním společenském centru Barvikha Concert Hall poblíž Moskvy.

Zatímco úřední formality si prý novomanželé odbyli v tichosti v Kuala Lumpuru, ve vsi Barvicha, oblíbeném místě ruské smetánky, se konala opulentní hostina, i když bez alkoholu. Královský ženich se nastrojil do národního kroje, zatímco nevěsta zářila v krajkových bílých šatech.

Dva měsíce nato však Muhammad V. nečekaně abdikoval, přestože na trůnu měl setrvat ještě dva roky. Stal se vůbec prvním malajsijským panovníkem, který se dobrovolně vzdal funkce hlavy státu, což prý místní šokovalo. Do čela státu bývají volení vládci některé z dědičných monarchií, jež k Malajsii patří. Korunku královny krásy získala Vojevodinová v roce 2015, když v Moskvě studovala. Zatímco ruskou metropoli dobyla, stát se malajsijskou královnou nebylo „popelce“ původem z jihoruského z Rostova na Donu souzeno, napsal deník Kommersant.

„I kdyby král neabdikoval, jako cizinka na to neměla nárok,“ zdůraznil a dodal, že se ruská kráska „nepochybně dobře vdala“. Muhammad V. je totiž stále vládcem své monarchie.

Za snoubenkou jezdil do Moskvy

Malajsie si mezitím musela zvolit nového krále. Stal se jím sultán Abdullah (59), který vládl státu Pahang a funkce se ujme koncem ledna. Podobný otřes s výměnou panovníků země prý dosud nezažila.

Muhammad V. nedlouho po svatbě andikoval

Foto: Profimedia.cz

Zatímco v Rusku vzbudila loňská svatba místní krásky a krále značný rozruch, Malajsijci prý sňatek krále nijak zvlášť nesledovali. Na dotaz novinářů, zda je pravda, že se král oženil, malajsijský premiér Mahathir Mohamad koncem roku bezelstně přiznal, že o tom nemá žádné informace. Za svou snoubenkou přitom Muhammad V. jezdil podle agentury RIA Novosti víc než rok pravidelně do Ruska. Než si vzal Oksanu, byl údajně asi deset let rozveden a z prvního manželství děti neměl. Nyní však prý s ruskou manželkou čeká potomka a dal jí tudíž přednost před státem

Objevily se ale i spekulace, že se pár rozvádí. Ruská média přitom upozornila na bouřlivou minulost exmodelky, která se zahalila do hidžábu. Prosadila se zejména předváděním plavek a účastnila se i reality show, kde se prý nezdráhala ani intimních scén v přímém přenosu. Kvůli sňatku konvertovala k islámu a přejmenovala se na Rihanu. Na sociálních sítích ale i po svatbě provokovala v minišatech. „Krása spasí svět,“ podepsala svůj snímek na Instagramu citátem z Dostojevského Idiota.

Tchánovi se zeť zalíbil

Zatímco královský palác v Malajsii netradiční chování bývalého krále nijak nekomentuje, rodina ruské „popelky“ se urozeným zetěm doslova chlubí. „Když jsem ho spatřil, hned jsem věděl, že Oksaně s ním bude dobře. Je to vynikající člověk. Je vzdělaný a inteligentní. Mám z nich radost,“ řekl listu Komsomolskaja pravda Andrej Gorbatěnko, otec Vojevodinové, který pracuje jako lékař v Rostově na Donu.

Výběr panovníka

Malajsie je federativní konstituční monarchie

V roce 1957 získala nezávislost na Británii

Od té doby se tam volí panovník, a to vždy na pětileté období

Bývá jím zvolen někdo z devíti dědičných monarchů v zemi

Panovníkův souhlas je zapotřebí při jmenování premiéra

Spekulace o chystaném rozvodu rozhodně popřel. „To bych o tom musel něco vědět,“ ohradil se.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků