Hlavní obsah
Piráti na unesené jemenské rybářské lodi se vzdali, Jemenci byli osvobozeni Foto: Reuters

Ruská loď zadržela člun se somálskými piráty

Ruská válečná loď zadržela v úterý plavidlo somálských pirátů, na jehož palubě bylo 29 osob. Ruské jednotky při prohlídce lodě našly střelné zbraně a moderní navigační prostředky. Posádka lodi byla podezřelá ze dvou neúspěšných útoků na tanker s ruskou posádkou.

Piráti na unesené jemenské rybářské lodi se vzdali, Jemenci byli osvobozeni Foto: Reuters
Ruská loď zadržela člun se somálskými piráty

Úspěšný zásah provedla loď Admirál Pantělejev, kterou Rusko vyslalo k somálským břehům v rámci boje mezinárodního společenství s pirátstvím.

„Asi 25 kilometrů východně od pobřeží Somálska v oblasti intenzivního lodního provozu byl v 16:12 SELČ zadržen člun s piráty na palubě,“ sdělilo k úterní akci ruské ministerstvo obrany podle agentury Interfax. 

"Na lodi bylo nalezeno sedm samopalů Kalašnikov, pistole různých značek, navigační zařízení, včetně satelitního, a velký počet vystřelených nábojnic," uvedlo ministerstvo ve zprávě. "Na základě toho usuzujeme, že tato skupina pirátů podnikla v pondělí dva neúspěšné pokusy o únos tankeru TF Commander s ruskou posádkou, plujícího pod liberijskou vlajkou s nákladem nafty do Singapuru," cituje RIA Novosti zdroje ministerstva.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Admirál Pantělejev u somálských břehů působí od dubna. Podporují ho tři další lodě včetně dvou tankerů.

Přestože v oblasti hlídkují lodě NATO, Evropské unie, Ruska, Japonska i Číny, Indie, Jemenu, Malajska a Singapuru, počet pirátských útoků vzrostl. Od počátku roku unesli 25 lodí a zadržují na 260 lidí většinu v pirátském přístavu Eyl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků