Hlavní obsah
Češka zadržená na letišti v Láhaur s devíti kilogramy heroinu Foto: repro Geo News

Propuštění na kauci soud neřešil, Češka podezřelá z pašování heroinu zůstává v pákistánském vězení

Tereza H., která byla v lednu zadržena na mezinárodním letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu, zůstává ve vazbě. Pákistánský soud v sobotu nerozhodl o tom, zda ji propustí na kauci. V případu jsou i další obvinění. Příští jednání proběhne 20. března. Uvedla to mluvčí ministerstva zahraničí Irena Valentová.

Češka zadržená na letišti v Láhaur s devíti kilogramy heroinu Foto: repro Geo News
Propuštění na kauci soud neřešil, Češka podezřelá z pašování heroinu zůstává v pákistánském vězení

Soud měl podle dřívějších informací v případu jednat až 17. března, nakonec se k němu vrátil už v sobotu. „Češka předstoupila i s dalším obviněným před soudce, slyšení trvalo zhruba 15 minut,” uvedla Valentová. Podle ní státní zástupce žádal u obou obviněných, aby soud kauci nepřijal. O propuštění Češky na kauci, které žádá její obhájce, ale v sobotu soud nerozhodoval. „K žádosti se soud nevyjádřil,” řekla Valentová.

Češka tak podle mluvčí ministerstva zahraničí zůstává ve věznici v Láhauru, v křídle pro ženské vězeňkyně. „Na místě soudu byl v sobotu přítomen náš honorární konzul, měl možnost s dotyčnou Češkou krátce pohovořit, dal jí dopis od rodiny,” podotkla Valentová.

Další soudní jednání se bude konat 20. března. „Tam máme informaci, že by měli být předvedeni před soud ještě další dva obvinění,” uvedla Valentová. Úplný počet obviněných v případu ale zatím není jasný.

Pákistánští celníci ženu zadrželi 10. ledna, údajně poté, co prošla přes dvě kontrolní stanoviště protidrogových jednotek cestou na let do Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech. Odtud se podle pákistánského tisku chystala pokračovat do Irska. Devět kilogramů drogy našli celníci v ženině kufru. Za pašování drog jsou v Pákistánu obvykle velmi vysoké tresty, výjimkou není ani trest smrti. Ten se ale podle českého ministerstva zahraničí zpravidla neuplatňuje vůči cizincům.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Související články

Výběr článků