Hlavní obsah
 

Policisté uzavřeli centrum Sydney

Nejlidnatější australský stát Nový Jižní Wales oznámil 210 případů lokální nákazy koronavirem za den. Policie zároveň uzavřela centrum Sydney pomocí řady kontrolních stanovišť, aby zabránila plánované nepovolené demonstraci proti lockdownu, informovala agentura Reuters.

 
Policisté uzavřeli centrum Sydney

V Sydney a okolí, které se potýkají se šířením nakažlivější mutace delta, platí už týdny přísná uzávěra, která potrvá přinejmenším do konce srpna. V části státu Queensland dnes začala platit třídenní přísná karanténa.

Úřady vyslaly kvůli chystanému protestu do ulic Sydney na tisíc policistů, kteří zároveň žádají taxikáře a řidiče sdílených taxislužeb, aby nevozili pasažéry na demonstraci. Demonstrace se nakonec nekonala, informoval později server The Guardian. Místní policie podle něj evidovala pouze ojedinělé incidenty.

Policisté zavřeli centrum Sydney

Foto: Jane Wardell, Reuters

Minulý víkend protesty skončily střety s policií a zatýkáním. Z červencového průzkumu společnosti Utting Research z Nového Jižního Walesu vyplynulo, že demonstrace podporuje sedm procent obyvatel.

Dodržování opatření proti šíření koronaviru je uváděno jako jeden z klíčových faktorů, proč byla Austrálie dosud při zvládání pandemie covidu-19 úspěšná. Nicméně země má velmi malou proočkovanost, sázela totiž právě na přísné uzávěry.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků